G-SHOCK G5600BG-1 wykonano z tego co zostało przy produkcji zegarków Casio

Do produkcji modelu zegarka G-SHOCK G5600BG-1 wykorzystano żywicę z recyklingu, pochodzącego z odpadów powstałych podczas produkcji zegarków Casio.

Casio G-SHOCK G5600BG-1

Zegarki Casio G-SHOCK ustanowiły nowy precedens w zakresie trwałości, funkcjonalności i konstrukcji materiałów. Jest to preferowany wybór wśród osób, które oddają się ekstremalnym aktywnościom lub pracują w trudnych warunkach, ze względu to, że model ten wytrzymuje w bardzo trudnych warunkach. Zegarki naręczne G-SHOCK są niewiarygodnie wytrzymałe, a ciągłe wysiłki marki mające na celu utrzymanie niezmienionego standardu i niezawodności działały tylko na ich korzyść.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Flagowy Casio G-Shock MRG-B5000R z okazji 40-lecia

Teraz, w czasie Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia 2024 roku, także osoby dbające o środowisko mogą stać się fanami G-SHOCKA. teraz Casio wypuściło model zegarka G-SHOCK G5600BG-1 wykonanego z żywicy pochodzącej z recyklingu. Zegarek z limitowanej edycji, stworzony głównie z okazji urodzin G-Shocka przypadających na 12 kwietnia, jest wyposażony w kopertę i pasek wykonane z odpadów żywicznych pochodzących z recyklingu.

Od lat żywica jest najpopularniejszym materiałem na paski do zegarków G-SHOCK. Jest używana głównie ze względu na swoje właściwości wytrzymujące wstrząsy, lekkość i wodoodporność, a jednocześnie wygląda nowocześnie i stylowo. Nadmiernie zużyta żywica zazwyczaj pozostaje na liniach produkcyjnych, a teraz, przetwarzając ją na materiał do zegarków, Casio daje nowe życie niewykorzystanym materiałom.

Materiał paska z recyklingu, dostępny w kombinacji kolorów czarnego, czerwonego i żółtego, powstaje poprzez ugniatanie czerwonej i żółtej żywicy odpadowej z klasycznego G-SHOCKA w matowej czarnej podstawie, aby stworzyć niepowtarzalny kolorowy wzór.

Zegarek naręczny Casio G-SHOCK G5600BG-1
Zegarek naręczny Casio G-SHOCK G5600BG-1

Ta nowa, przetworzona żywica została wykorzystana do budowy koperty i paska zegarka G-SHOCK G5600BG-1. Nowy zegarek dostępny jest w wielobarwnym wzorze i tonacji kolorystycznej, która, jak informuje Casio, może być inna się w każdym egzemplarzu zegarka ze względu na charakterystykę mieszanego materiału i koloru żywicy.

Wspierając zachowanie proekologiczne, poza ograniczaniem wpływu odpadów żywicznych na środowisko – które w przeciwnym razie zostałyby wyrzucone – G5600BG-1 jest wyposażony w technologię Tough Solar firmy Casio, która zasila ten model za pomocą światła słonecznego. Zegarek ma jakość G-SHOCK, jest odporny na wstrząsy i wodoodporny do 200 metrów.

Wyposażony w obudowę o wymiarach 46,7 × 43,2 × 12,7 mm, G5600BG-1 waży zaledwie 47 g. Odmierza 5 czasów światowych i 31 stref czasowych, ma podświetlenie LED, automatyczny kalendarz (do roku 2099), alarmy, stoper i inne podstawowe funkcje G-SHOCKA.

Ekologiczne opakowanie zegarka Casio G-SHOCK G5600BG-1, wykonane z recyklingowanych materiałów
Ekologiczne opakowanie zegarka Casio G-SHOCK G5600BG-1, wykonane z recyklingowanych materiałów

Casio zwiększa przyjazność dla środowiska modelu G-SHOCK G5600BG-1 za 150 dolarów dzięki opakowaniu, które ponownie jest wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Casio | Yanko Design