Koncept zegarka Apple Watch X z pomiarem ciśnienia i nie tylko!

Nieoficjalne projekty smartwatcha Apple Watch X pokazują nowy mechanizm paska magnetycznego, który może wydłużyć czas pracy baterii.

Koncept Apple Watch X
Koncept Apple Watch X | fot. Concept Creator / AppleTrack

Imponujące obrazy koncepcyjne mają rzekomo ujawniać zupełnie nowy projekt Apple Watch nowej generacji, który ma cieńszą obudowę, znacznie cieńsze krawędzie ekranu i magnetyczny system pasków. Rendery Apple Watch X (series 10) potwierdzają plotkę, która krąży już od jakiegoś czasu. Zeszłego lata Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że Apple Watch X może mieć cieńszą obudowę i nową metodę mocowania pasków zegarka za pomocą magnesów.

Obecna metoda mocowania pasków polega na wsuwaniu końca paska w szczelinę na górze i na dole zegarka. Te wycięcia zajmują wystarczająco dużo miejsca wewnątrz urządzenia, aby uniemożliwić firmie Apple zwiększenie żywotności baterii Apple Watch poprzez dodanie większego ogniwa.

Rendery Apple Watch X opublikowane przez @concept_central w serwisie X pokazują, jak pasek może być mocowany wokół „uchwytu” znajdującego się na górze i na dole zegarka. Ponieważ nie ma wycinanego rowka na górze i na dole, jak ma to miejsce obecnie, użycie „uchwytu” powinno pozostawić więcej miejsca wewnątrz modułu zegarka na większą baterię.

Koncept Apple Watch X - mozaika obrazów
Koncept Apple Watch X | fot. Concept Creator / AppleTrack

Kolejna zmiana, która rzekomo ma zostać wprowadzona w Apple Watch X, a mianowicie zastosowanie wyświetlacza microLED w zegarku zastępującego panel OLED, nie nastąpi, chociaż ramki będą cieńsze, a panel OLED w Apple Watch X ma być jaśniejszy i bardziej energooszczędny. Może to zapewnić urządzeniu Apple Watch X najlepszą żywotność baterii, jaką kiedykolwiek widziano w Apple Watchu.

Spekuluje się również, że Apple Watch X będzie wyposażony w czujnik ciśnienia krwi, który będzie ostrzegał użytkowników, jeśli ich odczyty będą zbyt wysokie lub zbyt niskie. Przyszły model Apple Watcha może dostarczać rzeczywisty odczyt ciśnienia krwi użytkownika z indywidualnymi wartościami skurczowymi i rozkurczowymi. Jednak na razie Apple będzie nadal ostrzegać użytkowników, jeśli ich ciśnienie krwi będzie zbyt wysokie lub zbyt niskie.

Ciekawe będzie również, czy Apple będzie w stanie wypracować porozumienie z Masimo w sprawie przywrócenia pulsoksymetru do urządzenia. Jak zapewne wiecie, Masimo pozwało Apple za naruszenie patentów, a sędzia Komisji Handlu Międzynarodowego wydał wyrok przeciwko Apple. Ostatecznie ITC wydała zakaz importu, który uniemożliwia firmie Apple sprzedaży Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 w USA wraz z pulsoksymetrem. Patent Masimo wygasa w 2028 roku. i jeśli Apple nie chce czekać do tego czasu z przywróceniem tej funkcji, będzie musiało stworzyć nowy czujnik, który nie narusza patentu, lub wydać pieniądze na licencję.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Phone Arena