„Powstaniec 1863” od 19 kwietnia na VOD

Spektakularny film o księdzu Stanisławie Brzósce – legendzie powstania styczniowego „Powstaniec 1863” z Sebastianem Fabijańskim w roli głównej od 19 kwietnia 2024 r. na platformach VOD.

„Powstaniec 1863” film

Nowa produkcja „Powstaniec 1863” to pierwszy od ponad 30 lat film fabularny, opowiadający o powstaniu styczniowym. Porywająca, epicka, zrealizowana z rozmachem produkcja, opowiedziana z perspektywy kapelana – generała Stanisława Brzóski, walczącego przeciw Rosyjskiemu Imperium. Nazywany przez Rosjan, „Duchem” pozostaje nieuchwytny, siejąc popłoch wśród wojsk przeciwnika i dając Polakom nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru. Jego legenda trwa do dziś!

➔ ZOBACZ TEŻ: Obejrzyj zwiastun limitowanej serii „Franklin” od Apple TV+

Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W obliczu branek do carskiego wojna i kolejnych represji ze strony zaborcy rodzi się pomysł organizacji powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu, ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy.

Duchowny zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem. Wkrótce tropem ks. Brzóski rusza major Maniukin zwany „Katem Podlasia”, ale przez najbliższe dwa lata polski bohater pozostanie nieuchwytny siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego i dając polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru.

Od 19 kwietnia 2024 roku film „Powstaniec 1863” będzie można obejrzeć na platformach: Premiery CANAL+, Player, Polsat Box Go, Rakuten, TVP VOD, PLAY, Orange, Vectra, Multimedia, MEGOGO, Toya, Katoflix, VOD Warszawa.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kino Świat