Linia telewizorów XL Collection od TCL z rozdzielczością 8K

TCL ogłosiło swoją najnowszą linię telewizorów XL Collection, obiecując, że w tym roku seria 6 będzie oferować rozdzielczość 8K.

TCL series 6 8K 2021

Firma TCL produkuje jedne z najlepszych telewizorów, które można kupić w cenie poniżej 4000 zł. Firma wykorzystuje od jakiegoś czasu w swoich telewizorach technologię Mini LED, którą producenci telewizorów, tacy jak Samsung i LG, dopiero zaczynają używać w swoich zestawach na 2021 rok. (Obie serie TCL z serii 8 i 6 zawierają już podświetlenie Mini LED.) W 2021 roku firma ma nadzieję połączyć swoją agresywną strategię cenową i przewagę technologiczną w zakresie Mini LED dla nowej serii 6, która będzie również działać w rozdzielczości 8K.

„W nadchodzącym roku wszystkie modele telewizorów TCL Roku z serii 6 z 2021 roku, które zostaną wprowadzone na rynek, będą miały rozdzielczość 8K” – ogłosiło dziś TCL w komunikacie prasowym, zwracając uwagę, że modele z zeszłego roku również pozostaną dostępne.

Silnik TCL AiPQ będzie w stanie przeskalować zawartość 4K do wyższej jakości i ostrości w nowej serii 6. Głównym problemem, z którym boryka się 8K, jest niedostatek treści natywnych w tej rozdzielczości – i niestety ta sytuacja nie zmieni się w najbliższym czasie. Wygląda jednak na to, że TCL zamierza przynajmniej obniżyć ceny telewizorów 8K. Teraz pojawia się pytanie, o ile droższe będzie ta seria 6 w stosunku do swojego poprzednika? Jeszcze nie wiemy.

TCL uważa, że ​​znacznie wyprzedza konkurentów w technologii telewizorów LCD. W tym roku wprowadza nowy panel oznaczony jako „OD Zero”, ponieważ odstęp między wyświetlaczem a systemem podświetlenia wynosi zero milimetrów. W rezultacie TCL określa go jako „ultracienki wyświetlacz z dziesiątkami tysięcy minidiod LED i tysiącami stref kontroli kontrastu”.

Po ogłoszeniu przez LG, że zacznie produkować telewizory LCD z Mini LED, firma TCL opublikowała ostry post na blogu, w którym skrytykowała niski ogólny udział w rynku OLED. „Istnieją telewizory z technologią wyświetlania, która nie zmieniła się szczególnie od czasu jej pierwszego użycia w telewizorach na początku 2010 roku i nadal stanowi zaledwie mniej niż 3 procent globalnej sprzedaży telewizorów” – napisał Aaron Dew z TCL, zanim wspomniał o szybszej ewolucji zestawów LCD i zalet Mini LED. „Do tych marek, które są podekscytowane wprowadzeniem Mini LED w 2021 roku, moje jedyne pytanie brzmi: „dlaczego z tym tak zwlekaliście?”

TCL „OD Zero” Mini LED
TCL „OD Zero” Mini LED

Obecna seria 6 telewizorów od TCL otrzymała dobre recenzje i była również świetnym wyborem dla graczy – chociaż nie mogła osiągnąć rozdzielczości 4K przy 120 Hz. Przypuszczalnie jest to coś, co TCL będzie starać się rozwiązać w nadchodzącym modelu.

W 2021 roku firma TCL zadebiutuje także z XL Collection, składającej się z 85-calowych wyświetlaczy w różnych przedziałach cenowych i rozdzielczościach.

W tym roku na kolekcję XL złożą się z 3 różne modele, a każdy 85-calowy telewizor będzie oferował poziome wydajności dla każdego rodzaju kina domowego. Od po prostu inteligentnego 85-calowego telewizora TCL Roku z serii 4, który zapewnia najłatwiejszy sposób na strumieniowanie 4K HDR, przez 85-calowy telewizor 4K HDR TCL Roku z jakością obrazu QLED, po najlepszy 85-calowy telewizor 8K TCL z zasilaniem Mini LED i technologią QLED. Collection XL będzie dostępna na każdą kieszeń i wyprzedzi najwyższe standardy wydajności, aby zapewnić rozrywkę domową na najwyższym poziomie.

Linia 85-calowych telewizorów z Collection XL zaczyna się już od 1599 USD. Seria 4 będzie pierwszą z Collection XL: pojawi się w tym kwartale za 1599 USD. Nieźle jak na ogromny wyświetlacz 4K. Droższe zestawy XL z lepszą jakością obrazu QLED (kolor kropek kwantowych) pojawią się w dalszej części roku, wtedy też poznamy ich ceny, podobnie jak serii 6 z rozdzielczością 8K.

źródło: TCL | The Verge