Kobo Elipsa 2E to odpowiedź na Kindle Scribe

Nowy Kobo Elipsa 2E z rysikiem Kobo Stylus 2 ma regulowane oświetlenie i inne ulepszenia w stosunku do swojego poprzednika z 2021 roku.

Czytnik elektroniczny Kobo Elipsa 2E na biurku, otoczony rysikiem, notatnikami i papierami. Na jego ekranie znajduje się biblioteka do czytania.

Firma Kobo, której właścicielem jest Rakuten, zaprezentowała dziś swój najnowszy e-czytnik, alternatywę dla Kindle Scribe firmy Amazon i reMarkable 2.Kosztujący 1849 zł Kobo Elipsa 2E jest następcą swojego poprzednika z 2021 roku z lepszym rysikiem, bardziej wszechstronnymi regulacjami oświetlenia, temperatury barwowej i innymi ulepszeniami.

Przeczytaj też: Kobo Clara 2E ma konkurować z najlepszymi czytnikami

Kobo Elipsa 2E ma 10,3-calowy ekran dotykowy e-ink (podobnie jak jego poprzednik), ale nowy model ma rozdzielczość 300 ppi. Dodatkowo dodano funkcję ComfortLight Pro, która dostosowuje temperaturę barwową i jasność przedniego światła, aby zmniejszyć zmęczenie oczu. Kobo deklaruje, że bateria w nowym modelu wytrzymuje dłużej, zwłaszcza podczas korzystania z rysika, chociaż opis sprowadza się do stwierdzenia, że bateria wystarcza na „kilka tygodni pracy na jednym ładowaniu”.

Nowy e-czytnik Kobo Elipsa 2E ma szybszy (dwurdzeniowy 2 GHz) procesor, co prowadzi do mniejszych opóźnień i szybszego powiększania oraz przewracania stron. Posiada również rysik Kobo Stylus 2 — udoskonalone (akumulatorowe i o 25 procent lżejsze) pióro cyfrowe do robienia notatek. Rysik ma „gumkę” na tylnym końcu i oddzielny przycisk zakreślacza. Ponadto opcjonalna osłona SleepCover zawiera magnetyczne mocowanie do schowania rysika, gdy go nie używamy. Wreszcie, urządzenie ma ulepszoną konstrukcję z wykorzystaniem plastiku i metali pochodzących z recyklingu.

Ogłoszono także wprowadzenie usługi Kobo Plus, swojej odpowiedzi na Kindle Unlimited i Audible. Usługa subskrypcji oparta na planach oferuje nieograniczony dostęp do ponad 1,3 miliona e-booków i 100.000 audiobooków. Zaczyna się od 8 USD miesięcznie za e-booki lub audiobooki lub 10 USD miesięcznie za oba.

Widok ekranów e-czytnika Kobo Elipsa 2E
Widok ekranów e-czytnika Kobo Elipsa 2E

Kobo Elipsa 2E kosztuje 1849 zł i pojawi się w sklepach stacjonarnych i sklepie internetowym firmy od 19 kwietnia 2023 roku. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się 5 kwietnia na stronie internetowej Kobo, a klienci, którzy zarezerwują jeden przed datą premiery w USA, Wielkiej Brytanii i Australii, otrzymają e-kartę podarunkową Kobo o wartości 25 USD na cyfrowe treści do czytania.

Czytnik będzie dostępny na całym świecie w tym w: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Australii, Nowej Zelandii, Polsce, Czechach, Rumunii, Singapurze, Malezji i na Tajwanie , Hong Kongu, Japonii i Turcji.

Możliwości notatnika Kobo Elipsa 2E:

  • Nowe szablony notatnika.
  • Foldery ułatwiające uporządkowanie informacji.
  • Wyszukiwanie w odręcznych notatkach.
  • Szybkie zmiany z użyciem narzędzia lasso.
  • Zamiana pisma odręcznego w maszynowe.
  • Zapisywanie kopii w chmurze Kobo.

Dane techniczne czytnika Kobo Elipsa 2E

WyświetlaczEkran dotykowy 10.3” E Ink Carta 1200
227 PPI, rozdzielczość 1404 x 1872 z trybem ciemnym
Pamięć32 GB
CPU2 GHz
ŁącznośćWi-Fi 802.11 ac/b/g/n (dwuzakresowe), technologia bezprzewodowa Bluetooth® i USB-C
BateriaKilka tygodni pracy na jednym ładowaniu** Zależnie od częstości korzystania.
Przednie oświetlenieComfortLight PRO – Regulacja jasności i temperatury barwowej
Możliwość dostosowaniaTypeGenius: 12 różnych czcionek i ponad 50 stylów czcionek
Wymiary193 x 227 x 7.5 mm
Waga390 g
Rzeczywiste wymiary i waga mogą się różnić w zależności od konfiguracji i procesu produkcyjnego.
Obsługiwane formaty15 formatów plików obsługiwanych natywnie (EPUB, EPUB3, FlePub, PDF, MOBI, JPEG, GIF, PNG, BMP, TIFF, TXT, HTML, RTF, CBZ, CBR)Audiobooki Kobo**
** Audiobooki dostępne tylko w wybranych krajach. Wymagane są bezprzewodowe słuchawki lub głośnik Bluetooth®.
Językiangielski, francuski, francuski (Kanada), niemiecki, hiszpański, hiszpański (Meksyk), włoski, kataloński, portugalski, portugalski (Brazylia), holenderski, duński, szwedzki, fiński, norweski, turecki, japoński, chiński tradycyjny, polski, rumuński i czeski.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Rokuten kobo | Engadget