„Argylle” od 12 kwietnia na Apple TV+, ale raczej nie ma się czym ekscytować

Komedia szpiegowska „Argylle” Henry’ego Cavilla zadebiutuje w Apple TV Plus 12 kwietnia 2024 roku, ale prawdopodobnie nie powinniście go oglądać.

„Argylle” na Apple TV+ od 12 kwietnia 2024 roku

Wraz za informacją o tym, że Apple dodało prawie 30 filmów do swojego katalogu w serwisie Apple TV Plus, którymi mogą cieszyć abonenci w Stanach Zjednoczonych, serwis potwierdził, że za kilka dni zadebiutuje także oryginalny film Apple’a. Ale nie spiesz się jeszcze, żeby kupić popcorn. Może lepiej będzie, jeśli przegapisz ten seans.

Chodzi o film Argylle, dzieło Henry’ego Cavilla, które jak dotąd zostało powszechnie ocenione przez krytyków jako „jeden z najbardziej chaotycznie głupich filmów akcji od wieków, który torturuje widzów”. I to jest jedna z łagodniejszych recenzji. Film, w którym występują także między innymi Dua Lipa, Bryce Dallas Howard i Sam Rockwell, okazał się dla Apple’a czymś bardzo nieudanym, ale nie musisz wierzyć krytykom na słowo — będziesz mógł samemu ocenić ten tytuł już 12 kwietnia.

Warto zauważyć, że nie w każdej recenzji Argylle było jednak tak bardzo skrytykowane. Ethan Anderton ze Slashfilm napisał: „Przynajmniej twórca filmu oferuje kilka fajnych rzeczy, których nie widzieliśmy we współczesnym filmie akcji takim jak ten”, natomiast Maggie Lovitt z Collider przyznała mu 8 na 10 punktów.

„Apple Original Films ogłosiło dzisiaj, że pełnometrażowy romans akcji i komedia Matthew Vaughna pt. Argylle będzie miał światowy debiut streamingowy w Apple TV+ od piątku 12 kwietnia” – wyjaśniono w komunikacie prasowym przed podaniem szczegółów tego, czego widzowie mogą się spodziewać pod względem fabuły.

Elly Conway, grana przez Bryce Dallas Howard, to kochająca koty samotniczka, autorka serii bestsellerowych powieści szpiegowskich o niewiarygodnie czarującym tajnym agencie Argylle’u (Henry Cavill), który ma misję rozwikłania nikczemnego syndykatu szpiegowskiego. Kiedy Elly z pomocą nienawidzącego kotów prawdziwego szpiega Aidana (Sam Rockwell) odkrywa, że jej historia odzwierciedla działania prawdziwej organizacji szpiegowskiej, rozpoczyna się niebezpieczna gra w kotka i myszkę. Aby pozostać o krok przed zabójcami syndykatu, jednocześnie pracując nad zapobieżeniem globalnemu kryzysowi, ci dwaj nieprawdopodobni spiskowcy – w towarzystwie kota Alfiego – mają własną historię przygodową.

Całość reżyseruje Matthew Vaughn i zwiastun rzeczywiście ma w sobie to coś, co da się zdefiniować. Jeśli jednak masz ochotę obejrzeć coś w najbliższym czasie i akurat masz abonament Apple TV Plus, który wypala Ci dziurę w kieszeni, z pewnością są gorsze sposoby na spędzenie wieczoru.

Niezależnie od tego, co obejrzysz w ten weekend, aplikacja Apple TV to całkiem solidny zbiór bardzo ciekawych i dobrze zrealizowanych tytułów. Aplikacja jest oczywiście dostępna na wszystkich urządzeniach Apple, obsługiwane są także konsole do gier, inteligentne telewizory i wszystkie Twoje ulubione urządzenia do przesyłania strumieniowego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | iMore