Klocki Souper Connect w kształcie ludzi pokazują moc jedności

Pomysł LEGO zrodził się z klocków, koncepcja Minecrafta z pikseli – ale Souper Connect ma znacznie silniejsze podłoże metaforyczne.

Klocki Souper Connect

Każdy klocek Souper Connect ma kształt człowieka z dziurką, a pojedynczy ludzki element nie może stać samodzielnie. Jednak łącząc go z innym klockiem, oba ludziki będą mogły stać razem. Opierając się na tej koncepcji, tworzysz samodzielną, samowystarczalną społeczność, odzwierciedlającą siłę ludzkiej jedności i niezłomnego ducha zdrowej rodziny lub społeczeństwa.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Brickit zeskanuje Twoje klocki LEGO i podpowie, co możesz z nich ułożysz!

Sprytnie zaprojektowane klocki Souper Connect nie tylko świetnie nadają się do zabawy, ale także niosa przesłanie, że razem jesteśmy silniejsi niż osobno. Całkiem genialna metafora czegoś, co w zasadzie jest tylko zestawem elementów konstrukcyjnych.

Stworzone przez wizjonerskiego projektanta Petera Minsouba Sima, Souper Connect nadają nowy wymiar klockom konstrukcyjnym. Klocki są zarówno postaciami, jak i poszczególnymi elementami klocków, dzięki czemu są niezwykle kreatywną zabawką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Łączenie klocków Souper Connect
Łączenie klocków Souper Connect

To świetny sposób na rozrywkę, wyciągnięcie cennych lekcji społecznych i moralnych, a fakt, że wszystkie Souper Connects mają 3 różne kolory (ciemnoniebieski, błękitny i czysty biały), uczy niewiarygodnie potężnego aspektu ludzkiego społeczeństwa – tego, że ludzie są różni, ale wciąż mogą się zjednoczyć, aby budować i rosnąć.

Pobudź wyobraźnię i baw się dobrze z rodziną i przyjaciółmi

Te klocki oferują minimalną i rozpoznawalną formę, która inspiruje wyobraźnię do zabawy i współpracy, a przy wystarczającej liczbie elementów może wydobyć z każdego z nas inżyniera budowlanego.

– mówi Sim, który jest współzałożycielem Souper Studio
Budowla z klocków Souper Connect
Budowla z klocków Souper Connect

Każdy blok ma kształt abstrakcyjnego człowieka, ma dwie ręce, dwie nogi, niewielki kikut zamiast głowy i dziurę biegnącą przez klatkę piersiową. Dwóch „ludzi” można połączyć, po prostu podłączając ramię do otworu w klatce piersiowej, zbliżając ich do siebie, ale także dając możliwość tworzenia skomplikowanych kształtów i form.

Ogólna zasada nie różni się od LEGO i można używać ludzików z Souper Connectdo tworzenia różnych kształtów, od wież i mostów po korony. Jednak ludzkie klocki mają również wyjątkową, wierną jakość i stanowią również dekoracyjne wisiorki do naszyjników lub bransoletek.

Klocek Souper Connect jako wisiorek
Klocek Souper Connect jako wisiorek

Każdy Souper Connect ma 49 mm (1,9 cala) wysokości, 61 mm (2,4 cala) szerokości i 21 mm (0,8 cala) grubości, dzięki czemu są niezwykle bezpieczne także dla młodszych dzieci. Klocki są formowane z tworzywa polipropylenowego (o wadze 10 g sztuka), dzięki czemu są niezwykle trwałe i trwałe, choć istnieje również możliwość wykonania ich z aluminium (68,5 g), co stanowi bardziej ekskluzywną zabawkę dla kolekcjonerów.

Wymiary klocka Souper Connect
Wymiary klocka Souper Connect

Koncepcja tej modułowej zabawki klockowej wywodzi się z prostej, ale potężnej idei, że „nikt nie jest sam”, wzajemnych powiązań i możliwości wspólnego osiągnięcia więcej. Dzięki serii drobiazgowych iteracji i wielu testom dopracowany projekt zapewnia maksymalną wszechstronność.

Klocki występują w pojedynczych egzemplarzach jako breloczek do kluczy (lub w dwóch egzemplarzach, jeśli wybierzesz wersję aluminiową) lub w grywalnych zestawach po 12, 36 i 72 sztuki, zawierających całą grupę kolorowych ludzików Souper Connect, których możesz połączyć, aby stworzyć utopijna konstrukcję.

Zestaw Souper Connect | The Human Building Block jest dostępny ze specjalną zniżką za wczesne wsparcie na Kickstarterze – w cenie 25 USD za zestaw 12 sztuk. Produkt ma być wysyłany do zamawiających w czerwcu 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | Yanko Design