Disney+ upora się z udostępnianiem haseł już w czerwcu

Dyrektor generalny Disneya Bob Iger, planuje na początek wprowadzenie płatnego współdzielenia kont w „kilku krajach”.

Disney+ (logo serwisu z 2024 roku)

W Disney Plus obowiązują już zasady uniemożliwiające abonentom udostępnianie haseł – ale teraz pojawił się pomysł, aby użytkownicy zaczęli płacić za współdzielenie kont. W wywiadzie dla CNBC dyrektor generalny Disneya Bob Iger powiedział, że firma planuje „w czerwcu rozpocząć pierwszy prawdziwy krok w kierunku walki z udostępnianiem haseł”.

Iger twierdzi, że wdrożenie rozpocznie się w „zaledwie kilku krajach na kilku rynkach”, a następnie we wrześniu obejmie wszystkich abonentów. Zasady Disneya zapobiegające udostępnianiu haseł weszły początkowo w życie dla nowych subskrybentów 25 stycznia br. i zostały wdrożone dla obecnych członków 14 marca 2024 roku. Netflix stał się pierwszą usługą przesyłania strumieniowego, która w 2023 roku położyła kres udostępnianiu haseł, ponieważ zaczęła pobierać od użytkowników dodatkowe opłaty za dodanie dodatkowego konta spoza gospodarstwa domowego.

Podczas lutowej konferencji dotyczącej wyników finansowych dyrektor finansowy Disneya Hugh Johnston potwierdził, że subskrybenci „podejrzani o niewłaściwe udostępnianie” otrzymają tego lata monit o wykupienie własnej subskrypcji. Abonenci będą mogli także dodawać członków spoza swojego gospodarstwa domowego za „dodatkową opłatą”, ale Disney nadal nie podał żadnych szczegółów na temat tego, ile to będzie kosztować.

Połączona aplikacja Disney Plus i Hulu została uruchomiona pod koniec zeszłego miesiąca w ramach próby Disneya nakłonienia większej liczby subskrybentów do korzystania z lukratywnego pakietu serwisu streamingowego. Nowo połączona aplikacja nie tylko zawiera treści z obu usług, ale także łączy historię oglądania użytkowników serwisu Hulu, aby lepiej informować o rekomendacjach.

Disney+ na różnych urządzeniach
Disney+ na różnych urządzeniach

Iger ma duże plany dotyczące działalności firmy w zakresie transmisji strumieniowej, w tym wersji ESPN przeznaczonej wyłącznie do transmisji strumieniowej, i twierdzi, że osiągnie rentowność do końca tego roku podatkowego. Płatne udostępnianie kont prawdopodobnie pomoże w osiągnięciu tego celu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ | The Verge