Denis Villeneuve pracuje nad 3. częścią „Diuny”

W Legendary trwają prace nad trzecim filmem Diuna Denisa Villeneuve’a, po którym reżyser chce zaadaptować kolejną opowieść o wyniszczającej wojnie.

Kadr z filmu „Diuna: część druga” Paul Atryda (Timothée Chalamet)
Kadr z filmu „Diuna: część druga” Paul Atryda (Timothée Chalamet)

Variety donosi, że po ogromnym sukcesie kasowym Dune: Część druga, Legendary zatrudniło Denisa Villeneuve’a do realizacji trzeciej części, która prawdopodobnie będzie kontynuacją historii Paula Atrydy podbijającego galaktykę. Na początku tego roku Villeneuve powiedział serwisowi Empire, że „przelał już słowa na papier”, zastanawiając się, w jakim kierunku chciałby dalej rozwijać serię Diuny (tyt. oryg. Dune).

➔ CZYTAJ TEż: Jak wyewoluowały czerwie w filmie „Diuna: Część druga”?

Legendary nie ogłosiło jeszcze żadnego harmonogramu rozpoczęcia produkcji Diuny części 3. Studio zamierza jednak zadebiutować filmem przed kolejnym projektem z Villeneuve’em – adaptacją Nuclear War: A Scenario, nominowanej do nagrody Pulitzera w 2024 roku książki literatury faktu autorstwa Annie Jacobsen o prawdopodobnym scenariuszu wojny nuklearnej.

Villenueve będzie bardzo zajęty w ciągu najbliższych kilku lat, a jego kolejne projekty prawdopodobnie wprawią nas w różne stany szoku i podziwu, gdy trafią do kin.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Variety | The Verge