Netflix wprowadza przenoszenie profilu

Serwis Netflix ogłosił funkcję przeniesienie profili — na wypadek, gdy w końcu zmusi Cię to do zapłaty w przypadku wykrycia współdzielenia konta.

Funkcja „Przenieś profil” krok 1.
Funkcja „Przenieś profil” krok 1.

Gigant streamingu ogłosił w poniedziałek nową funkcję o nazwie Przenieś profil (Transfer Profile) po miesiącach testów w kilku krajach na całym świecie. Ta funkcja pozwala użytkownikom przenieść swoje „spersonalizowane rekomendacje, historię oglądania, Moją listę, zapisane gry i inne ustawienia” na nowe konto. Istnieją dwa powody, dla których ta funkcja istnieje, z których tylko jeden prawdopodobnie jest istotny dla Netfliksa. Pierwszy to użytkownicy, którzy dzielą konto ze współlokatorem, partnerem lub ich rodzicami, a potem w końcu się rozstają, ale nadal chcą mieć dostęp do swoich ustawień i historii z serwisu. Netflix chce ułatwić to przejście, aby nowi użytkownicy nie zaczynali od zera w serwisie.

Drugim powodem jest to, że Netflix robi wszystko, co w jego mocy, aby wiele osób wkrótce musiało założyć własne konto, jeśli współdzieli je z kimś innym. Zlikwidowanie udostępniania haseł jest jedną z głównych dyrektyw firmy, która ma się rozwijać, ponieważ szuka więcej sposobów na zwiększenie liczby subskrybentów — Netflix oszacował, że ponad 100 milionów gospodarstw domowych uzyskuje dostęp do usługi za pośrednictwem współdzielonych kont.

W obu przypadkach funkcja Przenieś profil przeprowadzi Cię przez proces zakładania nowego konta Netflix z istniejącego profilu. Proces konfiguracji jest pełen optymistycznych wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób możesz teraz „być właścicielem swojego konta i zachować wszystko, co kochasz w tym profilu”, i pozostawić kopię zapasową profilu na istniejącym koncie. (Jest wiele okazji do pasywno-agresywnego rozpoczęcia tego procesu dla osoby, którą chcesz usunąć kogoś ze swojego konta, po prostu mu to mówiąc.)

Funkcja „Przenieś profil” krok 2.
Funkcja „Przenieś profil” krok 2.

Transfer profilu jest testowany od marca w Chile, Kostaryce i Peru. Teraz rozwija się szerzej. To tylko jeden z wielu ruchów Netflixa, który zastanawia się, jak zarobić więcej pieniędzy również na osobach udostępniających hasła. Firma testuje sposoby „dodania dodatkowego domu” do konta, pobrania kilku dodatkowych dolarów miesięcznie za dodatkowego użytkownika na koncie, użycia kodów weryfikacyjnych, aby zobaczyć, kto należy do konta, a kto nie, i wiele więcej sposobów.

Tak czy inaczej, jeśli współdzielisz konto Netflix z kimś innym, to Netflix Cię znajdzie! Ale przynajmniej aplikacja nie zapomni, jak bardzo kochałeś seriale na tej platformie…

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | The Verge