Serial „Bodkin” o podcasterach rozwiązujących sprawy kryminalne od 9 maja na Netflixie

Jeśli podobał Ci się serial „Zbrodnie po sąsiedzku” na Disney+ to koniecznie dodaj ten tytuł do swojej listy do obejrzenia w serwisie Netflix.

„Bodkin” serial Netflix (2024)

W mrocznym thrillerze Bodkin z elementami czarnej komedii o grupie podcasterów, którzy podejmują się zbadania zaginięcia trzech osób w idyllicznym nadmorskim miasteczku w Irlandii. Wkrótce wątki zaczynają się zbiegać, tworząc znacznie szerszy i bardziej nietypowy obraz, niż można się było spodziewać. W miarę jak bohaterowie starają się odsiać fikcję od faktów — o sprawie, o swoich kolegach, a także, co najbardziej bolesne, o sobie samych — serial wystawia na próbę nasz sposób postrzegania prawdy oraz ujawnia, jak usprawiedliwiamy swoje przekonania lub utwierdzamy się w lękach.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak wyglądają San-Ti z „Problemu trzech ciał”?

Brzmi znajomo? Pierwszą rzeczą, która prawdopodobnie przyjdzie Ci na myśl, będzie przebojowa komedia Zbrodnie po sąsiedzku (tyt. oryg. Only Murders in the Building). Podejrzewam, że przypadnie do gustu fanom tego serialu. Bodkin to siedmioodcinkowy thriller komediowy, który ukaże się 9 maja 2024 roku i w którym wystąpi Will Forte jako Gilbert, amerykański podcaster polujący na swoją kolejną wielką historię.

Irlandia to oczywiście świetne miejsce, aby znaleźć tę (a właściwie jakąkolwiek) historię. To kraina urodzonych gawędziarzy z darem opowiadania, zrodzonych przy kominku oraz w zatłoczonych i hałaśliwych pubach. A w zestawieniu z szalejącym cynizmem i dowcipem, które są prawem przyrodzonym każdemu irlandzkiemu mężczyźnie i kobiecie, jest to kraj zapierający dech w piersiach cudów natury – w postaci wszystkiego, od zielonych pól i pagórków po spienione fale uderzające o mglisty brzeg.

Taka jest sceneria serialu Bodkin, którego fabuła skupia się wokół grupy podcasterów badających zniknięcie trójki nieznajomych w nadmorskim irlandzkim miasteczku. W skład tego zespołu wchodzi zatwardziała dziennikarka śledcza Dove (Siobhán Cullen), która pochodzi z Dublina, ale mieszka w Londynie. Przeżywa kryzys zawodowy i żywi ogólną pogardę dla wszelkiej władzy.

„Jestem dziennikarką” – ubolewa w pewnym momencie – „i utknęłam na odludziu, konsultując podcast poświęcony prawdziwym sprawom kryminalnym”.

Jest też Emmy (Robyn Cara) – badaczka, która ukrywa swoją niepewność za swoją nadmiernie entuzjastyczną naturą i pomaga zawsze pogodnemu Gilbertowi w organizacji podcastu.

„Zawsze uważałem, że Irlandia to najpiękniejszy kraj na świecie” – Gilbert wesoło mówi jednej z mieszkanek, od którego ma nadzieję uzyskać informacje. Ona odpowiada beznamiętnie: „Wszystko, co widzę, to gówno. Pola i pola gówna”. Jest to stwierdzenie, które widz powinien potraktować zarówno dosłownie, jak i w przenośni, oparte na pierwszym zwiastunie serialu, który Netflix wypuścił w tym tygodniu.

Dzieje się tak dlatego, że gdy podcasterów zaczną ciągnąć wątki narracyjne, jak podaje Netflix: „Odkrywają historię znacznie większą i dziwniejszą, niż mogli sobie kiedykolwiek wyobrazić. Gdy nasi bohaterowie próbują odróżnić fakty od fikcji – na temat sprawy, swoich kolegów i – co najbardziej bolesne – nas samych – serial kwestionuje nasze postrzeganie prawdy i obnaża historie, które sobie opowiadamy, aby uzasadnić nasze przekonania lub potwierdzić nasze obawy.”

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | BGR