Brave wprowadza na swojego asystenta Leo AI na iPhone’a i iPada

W środę firma Brave ogłosiła, że udostępni użytkownikom iPhone’a i iPada swojego asystenta AI o nazwie Leo.

Brave Leo AI pod systemem iOS

Asystent AI Leo od Brave’a umożliwia użytkownikom zadawanie pytań, podsumowywanie stron, tworzenie treści i nie tylko. Wdrożenie na urządzenia mobilne firmy Apple następuje po uruchomieniu asystenta AI na Androidzie i komputerach stacjonarnych. Premiera Leo na urządzeniach z systemem iOS (iPadOS) zapewnia możliwość zamiany głosu na tekst, która nie jest dostępna w wersji asystenta AI na Androida. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą mówić na głos i konwertować wypowiedź na tekst, eliminując potrzebę wpisywania zapytań lub pytań. Brave twierdzi, że ta dodatkowa funkcja ułatwia interakcję z sztuczną inteligencją.

Oprócz podsumowywania stron lub filmów Leo może odpowiadać na pytania dotyczące czytanych treści, generować długie pisemne raporty, tłumaczyć lub przepisywać strony, tworzyć transkrypcje treści wideo lub audio oraz pisać kod programistyczny. Dając dostęp do wbudowanego asystenta AI, Brave ma nadzieję, że użytkownicy nie będą korzystać z ChatGPT ani innych podobnych usług.

Leo obejmuje dostęp do Mixtral 8x7B, Claude Instant firmy Anthropic i Llama 2 13B firmy Meta. Brave ustawił Mixtral 8x7B jako domyślny LLM dla Leo, ale użytkownicy mają możliwość wyboru innego LLM lub uaktualnienia do Leo Premium, aby uzyskać wyższe limity za 14,99 USD miesięcznie.

Brave nie jest jedyną firmą posiadająca przeglądarkę, która uruchomiła własnego asystenta AI. Opera uruchomiła w zeszłym roku asystenta AI o nazwie Aria. Produkt powstał we współpracy z OpenAI i posiada interfejs przypominający chatbota, który pozwala zadawać pytania i otrzymywać natychmiastowe odpowiedzi.

Brave Leo na iOS-a jest teraz dostępny dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów, którzy dokonali aktualizacji do wersji 1.63. Aby uzyskać dostęp do Leo, otwórz przeglądarkę, zacznij pisać w pasku adresu, a następnie wybierz „Zapytaj Leo”. Leo jest funkcją opcjonalną, którą można wyłączyć w ustawieniach aplikacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Brave | TechCrunch