DALL-E umożliwia teraz edycję obrazów w ChatGPT

Generator obrazów DALL-E od OpenAI otrzymał kilka aktualizacji, które pomogą kształtować arcydzieła generowane przez sztuczną inteligencję.

Edycja obrazów DALL-E w ChatGPT od OpenAI
Edycja obrazów DALL-E w ChatGPT od OpenAI

Po pierwsze, w ChatGPT znajdziemy teraz narzędzia do edycji obrazów podczas korzystania z DALL-E, zarówno w internecie, jak i na urządzeniach mobilnych w oficjalnych aplikacjach. Po drugie, DALL-E oferuje teraz gotowe sugestie stylów, które inspirują do tworzenia obrazów — podobnie jak podpowiedzi dotyczące tapet generowanych przez sztuczną inteligencję pod systemem Android.

DALL-E ma już 3. generację i wydaje się, że ostatnie aktualizacje tego typu mają na celu uczynienie go bardziej przyjaznym dla użytkownika. W DALL-E 3 dodano integrację z ChatGPT, która odciąża użytkownika od konieczności napisania idealnie opisowego monitu graficznego — po prostu powiedz czatowi ChatGPT, czego chcesz, a on zrobi resztę. Najnowsza aktualizacja jest rozszerzeniem, umożliwiającym bardziej swobodne poprawianie i udoskonalanie wyników z poziomu interfejsu ChatGPT.

Podpowiedzi w nowym stylu w usłudze DALL-E 3 wydają się odpowiadać na powiązane, ale nieco inne pytanie zadawane przez początkujących użytkowników, którzy zastanawiają się nad tym o co mają zapytać.

Nowe podpowiedzi stanowią swego rodzaju punkt wyjścia i obejmują style takie jak drzeworyt, gotyk, synthwave i rysunek ręczny, z przykładami po najechaniu myszką. Wybranie jednego powoduje dodanie go do monitu. Następnie musisz wymyślić resztę.

Ostatnio OpenAI włożyło również trochę pracy w rozwiązanie nieco bardziej palącego problemu związanego z tworzeniem obrazów przez AI: zaufania. Na początku tego roku DALL-E 3 zaczął dodawać widoczne znaki wodne i metadane w celu oznaczenia obrazu wygenerowanego przez sztuczną inteligencję.

Z pewnością to dobry początek, ale niepowołane osoby mogą łatwo usunąć jedno i drugie. Nie jest to tylko problem OpenAI, który trzeba rozwiązać, ale z pewnością jest on ważny.

Aplikację mobilną ChatGPT pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OpenAi | The Verge