Netflix zapowiedział serial „Tajemnica siedmiu zegarów” na podstawie powieści Agathy Christie

Serial „Tajemnica siedmiu zegarów” Netflixa napisał scenarzysta „Broadchurch” – Chris Chibnall, a zdjęcia mają rozpocząć się latem tego roku.

Wirujące okładki seriali serwisu Netflix

Serwis streamingowy Netflix ogłosił, że powstaje serial Tajemnicę siedmiu zegarów (tyt. oryg. The Seven Dials Mystery) będacy ekranizacją powieści Agathy Christie i został napisany przez twórcę Broadchurch, Chrisa Chibnalla (Broadchurch, Doktor Who), a producentami wykonawczymi są producentka wykonawcza The Crown Suzanne Mackie z Orchid Pictures i Chris Sussman (Dobry omen). Za reżyserię odpowiada Chris Sweeney (Turysta, Powrót do życia).

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Mahjong Crimes” – połączenie madżonga i kryminału Agathy Christie

Suzanne Mackie powiedziała: „Jestem podekscytowana możliwością ożywienia «Tajemnicy siedmiu zegarów» i wprowadzenia na ekran nowej generacji kultowych postaci Agathy Christie. Praca z Chrisem Chibnallem nad stworzeniem tej odważnej, autorskiej i ambitnej wizji serii była przyjemnością. Razem z Chrisem Sussmanem i Agatha Christie Limited, oraz pod mistrzowskim kierownictwem Chrisa Sweeneya, jesteśmy podekscytowani wyruszeniem w tę twórczą podróż. Nie mogłam sobie wyobrazić bardziej ekscytującego pierwszego projektu dla Orchid Pictures ani lepszego miejsca dla tej historii niż Netflix”.

Orchid Pictures zostało założone w 2020 roku przez Suzanne Mackie (producentka wykonawcza The Crown) w celu przedstawiania na światowej scenie historii zarówno wschodzących, jak i nagradzanych pisarzy. Od tego czasu Suzanne zebrała silny żeński zespół, aby opracować bogatą gamę różnorodnych treści, w skład którego weszły Hannah Campbell i Sophie Loizou (The Crown).

Anne Mensah z serwisu Netflix powiedziała: „Opowiadanie historii Agathy Christie od pokoleń fascynuje miłośników tajemnic, ale wciąż mamy jeszcze wiele do odkrycia dla widzów w serwisie Netflix”.

James Prichard z Agatha Christie Limited dodał: „Bundle Brent to jedna z gamy ciekawych, pełnych humoru, ostrych młodych postaci kobiecych mojej prababci. Widzieć ją ożywioną słowami Chrisa Chibnalla oraz tę produkcję z Orchid Pictures i Netflix to spełnienie marzeń. Myślę, że widzowie pokochają świat, który stworzyliśmy i będą mieliochotę na więcej.”

Tajemnica siedmiu zegarów to pierwszy serial, który wejdzie do produkcji wraz z Orchid Pictures, a zdjęcia rozpoczną się latem tego roku.

Chris Chibnall będzie producentem wykonawczym serialu za pośrednictwem swojej firmy Imaginary Friends, a James Prichard z Agatha Christie Limited jest także producentem wykonawczym serialu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix