Wszystkie 3 sezony „Broadchurch” na Netfliksie!

Trzy lata musieliśmy czekać, zanim trzeci sezon serialu „Broadchurch” pojawił się w serwisie Netflix – jeśli jeszcze nie widzieliście, to koniecznie dodajcie do obejrzenia!

„Broadchurch” 3. sezon na Netflix Polska

Serial Broadchurch otrzymał między innymi telewizyjną nagrody BAFTA w 2014 roku w kategoriach najlepszy serial dramatyczny, najlepsza aktorka (Olivia Colman), najlepszy aktor drugoplanowy (David Bradley) i najlepsza oryginalna muzyka telewizyjna (Ólafur Arnalds).

Na podstawie brytyjskiego  Broadchurch powstały dwa seriale: 10-odcinkowy amerykański Gracepoint, wyemitowany przez stację Fox w 2014 roku, i 8-odcinkowy francuski Malaterra, wyświetlony przez France 2 w 2015 roku.

W pierwszym sezonie z 2013 roku, akcja rozgrywa się w fikcyjnym nadmorskim miasteczku Broadchurch na południu Anglii. Na plaży zostają znalezione zwłoki 11-letniego Danny’ego Latimera. Śledztwo w tej sprawie prowadzi nowy w mieście detektyw Alec Hardy (David Bradley) i lokalna policjantka Ellie Miller (Olivia Colman). W kręgu podejrzanych znajduje się wiele osób, jednak prawda okazuje się wyjątkowo wstrząsająca.

Sprawdź również:

Drugi sezon z 2015 roku koncentruje się na medialnym procesie zabójcy Danny’ego Latimera. Poza tym Alec Hardy przy pomocy Ellie Miller próbuje rozwiązać sprawę z przeszłości, która nie daje mu spokoju, zrujnowała jego zdrowie i życie prywatne.

Wreszcie 3. i ostatni sezon z 2017 roku opowiada o śledztwie prowadzonym przez Hardy’ego i Miller w sprawie gwałtu na Trish Winterman, mieszkanki Broadchurch w średnim wieku. Kobieta nie potrafi zidentyfikować sprawcy, a sprawa jest tym trudniejsza, że do napaści doszło na przyjęciu, w którym uczestniczyło wielu mężczyzn. W tle śledztwa rozgrywa się historia rodziny Latimerów, która po kilku latach od śmierci Danny’ego wciąż nie otrząsnęła się z tej straty.

Serial Broadchurch to genialny, pełen zwrotów i akcji brytyjski serial kryminalny, który obok Line of Duty jest jednym z lepszych tytułów swoim gatunku na platformie Netflix – teraz już wszystkie 3 sezony w komplecie!

źródło: Netflix via Wikipedia