iPhone 12 z ładowaniem Qi2 pod iOS 17.4

A to niespodzianka: aktualizacja systemu iOS 17.4 zapewniła użytkownikom iPhone’a 12 podwójną prędkość ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi2.

iPhone z ładowarką MagSafe

Kiedy na początku tego miesiąca Apple wypuściło aktualizację systemu iOS 17.4, dodano wiele zmian w telefonach iPhone w Unii Europejskiej, gdzie Apple zostało zmuszone do przestrzegania ustawy o rynkach cyfrowych (DMA). Aktualizacja umożliwia użytkownikom iPhone’a zakupionego w jednym z 27 krajów członkowskich UE pobieranie aplikacji ze sklepu z aplikacjami innych firm, korzystanie z przeglądarek innych niż WebKit na iPhonie, wybieranie platformy płatności mobilnych innej firmy, z której można korzystać zamiast Apple Pay, i płacić za zakupy w aplikacji za pomocą platformy przetwarzania płatności innej firmy. To tylko kilka ze zmian, jakie zaszły w UE wraz z wprowadzeniem systemu iOS 17.4.

Aktualizacja dodała także nowe opcje dla osób korzystających z funkcji Ochrona skradzionego urządzenia, która chroni właścicieli iPhone’a, wymagając od nich weryfikacji tożsamości za pomocą Face ID lub Touch ID, aby umożliwić wprowadzenie pewnych zmian w iPhonie. Bardziej wrażliwe zmiany, takie jak resetowanie Face ID, wyłączanie aplikacji Lokalizator, zmiana hasła Apple ID, zmiana hasła iPhone’a i wyłączanie Ochrony przed kradzieżą urządzenia wymagają weryfikacji tożsamości za pomocą Face ID lub Touch ID i odczekania godziny przed następną zmianą. Godzinne oczekiwanie daje użytkownikowi iPhone’a czas na sprawdzenie, czy jego telefon został skradziony, co pozwala mu zgłosić kradzież firmie Apple.

Pod systemem iOS 17.4 firma Apple umożliwiła użytkownikom iPhone’a korzystanie z funkcji Ochrona skradzionego urządzenia przez cały czas i we wszystkich lokalizacjach, a także poza znaną lokalizacją.

Według Macworld aktualizacja dała także użytkownikom iPhone’a 12 coś, czego prawdopodobnie się nie spodziewali lub nawet nie wiedzieli: szybsze bezprzewodowe ładowanie 15 W z bezprzewodowej ładowarki innej niż MagSafe, która obsługuje standard Qi2. Przed aktualizacją takie ładowarki były ograniczone do bezprzewodowego ładowania iPhone’a 12 o mocy 7,5 W.

Linie iPhone’a 13 i iPhone’a 14 otrzymały obsługę 15 W dla bezprzewodowego ładowania Qi2 innego typu niż MagSafe wraz z aktualizacją iOS 17.2, a seria iPhone’ów 15 została wprowadzona na rynek od razu z obsługą szybszego ładowania po wyjęciu z pudełka.

Bezprzewodowe ładowanie Qi2, oparte na możliwościach ładowania Apple MagSafe, to najnowsza generacja bezprzewodowego ładowania z wykorzystaniem standardów zatwierdzonych przez Wireless Power Consortium (WPC).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macworld | PhoneArena