Google ujawniło, kiedy Apple doda obsługę RCS na iPhonie

Google twierdzi na swojej stronie internetowej, że Apple zapowiedziało obsługę RCS na iPhonie na jesień 2024 roku.

RCS wkrótce pod systemem iOS - zapowiedź Google'a na stronie internetowej Androida
RCS wkrótce pod systemem iOS – zapowiedź Google’a na stronie internetowej Androida

W listopadzie Apple ogłosiło, że jeszcze w tym roku doda do iPhone’a obsługę RCS (ang. Rich Communication Services). Dzięki tej obsłudze użytkownicy iPhone’a będą mogli oglądać zdjęcia i filmy wysyłane do nich przez użytkowników Androida za pośrednictwem RCS, bez konieczności radzenia sobie ze zdjęciami i filmami o niskiej jakości. Gdy Apple doda obsługę RCS do iPhone’a, użytkownicy iPhone’a będą mogli otrzymywać potwierdzenia przeczytania podczas komunikacji z użytkownikami Androida i widzieć wskaźniki pisania. Wiadomości będą nadal chronione dzięki kompleksowemu szyfrowaniu.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Dlaczego Apple doda w tym roku obsługę RCS do iPhone’a?

Obecnie, gdy użytkownik iPhone’a wysyła wiadomość do użytkownika Androida i odwrotnie, rozmowa odbywa się za pośrednictwem starej platformy SMS/MMS, dlatego udostępniane filmy wyglądają tandetnie, podobnie jak udostępniane zdjęcia. Ponieważ RCS i iMessage mają prawie te same funkcje, użytkownicy iPhone’a nie powinni mieć problemu z używaniem RCS, gdy Apple doda obsługę tech technologii.

Pytanie brzmi, kiedy to nastąpi? Kiedy Apple zacznie wspierać RCS? Na stronie Android.com (za pośrednictwem 9TO5Google) Google opublikowało zaktualizowaną stronę z sekcją Hello hi-res, Goodbye blur, w której znalazła się następująca treść: „Apple ogłosiło, że wdroży RCS jesienią 2024 roku”. Apple faktycznie zapowiedziało w listopadzie 2023 roku, że wsparcie nadejdzie „pod koniec przyszłego roku”, nie precyzując czy to będzie jesień czy zima. Obecnie informacja została usunięta ze strony.

Google twierdzi, że Apple ogłosiło wprowadzenie obsługi RCS na iPhonie na jesień tego roku.

Usunięta sekcja „RCS: Hello hi-res, Goodbye blur.” ze strony Google'a
Usunięta sekcja „RCS: Hello hi-res, Goodbye blur.” ze strony Google’a

Pierwszym dniem jesieni w tym roku będzie 22 września 2024 roku, co zbiega się z możliwą datą premiery linii iPhone’a 16 i systemu iOS 18. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że jeśli Apple powie, że wsparcie dla RCS zostanie dodane jesienią, będzie to oznaczać, że obsługa RCS dla iPhone’a zadebiutuje wraz z premierą systemu iOS 18 we wrześniu. Jeśli Apple doda go do deweloperskiej wersji beta systemu iOS 18, obsługa RCS dla iPhone’a będzie dostępna dla osób instalujących wersję beta zaraz po zaprezentowaniu przez Apple nowej wersji podczas prezentacji głównej konferencji WWDC 2024 10 czerwca tego roku.

Kiedy Apple doda obsługę RCS do iPhone’a, powinieneś być w stanie sprawdzić, czy masz połączenie RCS, patrząc na pole tekstowe przed rozpoczęciem wpisywania wiadomości. Na przykład, gdy klikniesz nazwę odbiorcy korzystającego z Androida, do którego wysyłasz wiadomość i zobaczysz RCS w polu tekstowym, oznacza to, że będziesz rozmawiać z odbiorcą za pomocą Rich Communication Services. Z drugiej strony, jeśli w polu tekstowym widnieje informacja SMS, oznacza to, że wysyłasz wiadomość do użytkownika Androida, który nie korzysta z RCS, lub sygnał RCS nie jest dostępny. W ten sposób będziesz rozmawiać za pomocą wiadomości SMS/MMS.

Apple bez wątpienia przyłoży dużą wagę do dodania obsługi RCS w miarę zbliżania się września, więc bądźcie czujni. Możemy powiedzieć, że wsparcie Apple’a dla RCS nie spowoduje pojawienia się szczeliny w niebieskiej i zielonej bańce.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PhoneArena | 9To5Google