Wystartował oficjalny kanał Apple Developer na YouTubie

Apple uruchomiło nowe konto na YouTubie dla programistów, na którym będzie udostępniać filmy z konferencji WWDC 2024.

Strona główna kanału Apple Developer na YouTubie
Strona główna kanału Apple Developer na YouTubie

W ramach przygotowań do tegorocznej konferencji dla programistów WWDC24 (Worldwide Developers Conference 2024) firma Apple uruchomiła dziś swój nowy kanał Apple Developer (@AppleDeveloper) na YouTubie, który będzie wykorzystywany między innymi do udostępniania sesji i wydarzeń związanych z WWDC, które programiści (i nie tylko) będą mogli obejrzeć w dowolnej chwili.

Apple umieściło na nowym koncie wybrane filmy z zeszłorocznej konferencji WWDC 2023, co daje nam pojęcie, jakich treści możemy się spodziewać po tegorocznych materiałach z ‌WWDC 2024‌.

Filmy są uporządkowane tematycznie w playlistach, co ułatwia znajdowanie treści po kategoriach App Store, Swift, Spatial Computing, Safari i nie tylko.

W zapowiedzi konferencji WWDC 2024 Apple poinformowało, że programiści mogą przez cały tydzień oglądać WWDC24 na YouTubie, odnosząc się do nowego kanału YouTube’a. Apple planuje także udostępniać treści na stronie Apple Developer i w aplikacji mobilnej.

Filmy przesyłane do serwisu YouTube będą obejmować wszystkie sesje wideo prowadzone przez firmę Apple dotyczące najnowszych aktualizacji oprogramowania.

‌WWDC 2024‌ rozpocznie się w poniedziałek 10 czerwca 2024 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego i spodziewamy się zobaczyć zapowiedzi systemów iOS 18, iPadOS 18, macOS 15 i nie tylko.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple