Vintage Radio z LEGO ze skrytką na smartfona

To radio z klocków LEGO gra, jeśli umieścisz w nim włączonego smartfona, a poza tym wygląda jak klasyczne radioodbiorniki z minionej epoki analogowej.

Vintage Radio z klocków LEGO - grające dzięki smartfonowi
Vintage Radio z klocków LEGO – grające dzięki smartfonowi | fot. @dimexart

Z 25 zgłoszeniami na forum LEGO Ideas (z których 5 przekroczyło 10.000 głosów), konstruktor LEGO Dimexart jest w pewnym sensie weteranem, jeśli chodzi o konstrukcje z plastikowych klocków. Najnowsze jego dzieło łączy klocki LEGO ze światem rzeczywistym w postaci zabytkowego radia, które faktycznie odtwarza muzykę. Vintage Radio, wykonane z ponad tysiąca klocków LEGO, ma z tyłu tajemniczą klapkę, do której można wsunąć smartfon.

Może Cię zaciekawić też: Walkman WM-22 trafił do LEGO Ideas

Wystarczy włączyć Apple Music, Spotify lub YouTube’a, wybrać swój ulubiony utwór i wcisnąć przycisk odtwarzania, a następnie umieścić telefon w LEGO Vintage Radio, który sprawia wrażenie posiadania zabytkowego radia odtwarzającego ulubione utwory! Najlepsze jest to, że konstrukcja Dimexarta zawiera funkcjonalne pokrętła i przyciski, które można przekręcać i naciskać, przesuwając suwaki wewnątrz gadżetu tak, jak w przypadku autentycznego radia AM/FM.

Co dziwne, w 2021 roku Dimexart wyprodukował podobne radio z klocków LEGO i ono przekroczyło granicę 10.000 głosów, ale zostało odrzucone przez wewnętrzny zespół LEGO. Niewzruszony tym Dimexart wrócił do deski kreślarskiej i postanowił ulepszyć swoje radio, aby było jeszcze lepsze. Nowy MOC (My Own Creation, jak się go nazywa w żargonie LEGO) ma teraz klapkę z tyłu, do której można wsunąć dowolny smartfon, korzystając z głośników telefonu i komory akustycznej pustego radia LEGO, aby stworzyć ciepły, lekko brzmiący dźwięk przypominający ten w radiach z przeszłości.

Vintage Radio z klocków LEGO - grające dzięki smartfonowi
Vintage Radio z klocków LEGO – grające dzięki smartfonowi | fot. @dimexart

W wersji demonstracyjnej Dimexart używa nawet ekranu telefonu, aby naśladować ciepłe podświetlenie widoczne w większości paneli sterowania radia. Biorąc pod uwagę, że czasami używano ich także w nocy, radia były wyposażone w wskaźniki świetlne, dzięki którym można było zobaczyć, na której stacji się znajduje wskaźnik. Wersja Dimexarta wykorzystuje światło z ekranu smartfona, aby zapewnić podobne wrażenia.

Pokrętła po lewej i prawej stronie są funkcjonalne i powodują przesuwanie suwaków wewnątrz w lewo lub w prawo, aby wskazać stację/częstotliwość lub głośność. Na dole znajdują się również pokrętła i przyciski, których funkcjonalność polega na tym, że można z nimi wchodzić w interakcję – ale to wszystko, co robią – nie da się za ich pomocą sterować funkcjami smartfona!

Jest to jednak przyjemna interakcja, która odtwarza prawdziwą dotykową radość korzystania z radia, która zdecydowanie należała do epoki znacznie bardziej praktycznej, na długo przed tym, zanim ekrany dotykowe zdominowały nasze życie. Radio ma estetykę inspirowaną drewnem, dość realistyczny zestaw głosników i ten wspaniały panel sterowania na dole, którego jestem pewien, że nie będziesz miał dość.

W chwili pisania tego artykułu wpis Dimexarta ma obecnie 3475 zwolenników. Jeśli chcesz zagłosować na zgłoszenie (i miejmy nadzieję, że zamieni się ono w zestaw), zagłosuj na niego w witrynie LEGO Ideas – zostało 576 dni, żeby dobić do 10 tysięcy!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO Ideas | Yanko Design