Grywalny zestaw LEGO „Dungeons & Dragons” z okazji 50-lecia gry

LEGO wydało specjalny zestaw rocznicowy „Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka”, składający się z 3745 klocków, z okazji 50. rocznicy powstania gry.

LEGO Ideas: Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka

Połączenie wysiłków LEGO i Dungeons & Dragons to połączenie idealne — istnieją od dziesięcioleci, można je w nieskończoność dostosowywać i mają bardzo lojalną i oddaną bazę fanów, która nieustannie pomaga w ewolucji i rozwoju tej formy sztuki. Zajęło to prawie pół wieku, ale w końcu połączyli siły w chwalebnej współpracy, upamiętniając 50. rocznicę DND. LEGO® Ideas 21348 Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka to oszałamiający, grywalny zestaw składający się z 3745 elementów, zaprojektowany przez konstruktora LEGO Lucasa Bolta i przesłany na forum LEGO Ideas, gdzie został zatwierdzony przez wewnętrzny zespół LEGO i przekształcony w zestaw pudełkowy.

➔ CZYTAJ TEż: Grałbym w taką planszówkę HeroQuest od LEGO Ideas

Zestaw zawiera tętniącą życiem tawernę, tajemniczy loch i potężną wieżę czarodzieja – wszystko to aż prosi się o odkrycie. Ale prawdziwą perełką jest gigantyczny Cinderhowl, przerażający czerwony smok, którego budowniczowie mogą postawić i owinąć wokół wieży, odtwarzając niezliczone, emocjonujące spotkania.

„Klocki LEGO oraz gra DUNGEONS & DRAGONS są używane przez fanów do tworzenia historii i tworzenia przygód od tak dawna, że połączenie tych dwóch kreatywnych marek podczas naszej 50. rocznicy wydawało się oczywiste” – powiedział Dan Rawson, globalny kierownik ds. gry w DUNGEONS & SMOKI i gry RPG.

Ten zestaw doskonale oddaje esencję rozgrywki w Dungeons & Dragons. W zestawie znajduje się sześć minifigurek – odważna grupa poszukiwaczy przygód gotowa stawić czoła każdemu wyzwaniu. Od stoickiego krasnoludzkiego kleryka po zwinnego orczego łotra, każda postać ucieleśnia różnorodny i fantastyczny świat D&D. Aby dodać klimatu, w zestawie znajdują się także kultowe potwory, takie jak odzierający umysły Beholder i dziki Sowodźwiedź, dzięki czemu każda konstrukcja staje się ekscytującą przygodą.

Minifigurki z zestawu LEGO Ideas: Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka (#21348)
Minifigurki z zestawu LEGO Ideas: Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka (#21348)

Zespół LEGO Ideas nawiązał także współpracę z Wizards of the Coast (spółką zależną Hasbro specjalizującą się w tworzeniu gier RPG, karcianych i cyfrowych dla wszystkich gatunków graczy), aby stworzyć niestandardową przygodę Dungeons & Dragons zaprojektowaną specjalnie dla zestawu Opowieść Czerwonego Smoka. Ta wyjątkowa historia dodaje zupełnie nową warstwę rozgrywki, umożliwiając fanom snucie własnych historii i przeżywanie na nowo epickich kampanii D&D klocek po klocku.

Grywalny zestaw LEGO Ideas: Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka
Grywalny zestaw LEGO Ideas: Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka

„Motyw DUNGEONS & DRAGONS w połączeniu z moją miłością do historii, fantasy i tworzenia gier zainspirował mnie do stworzenia grywalnego zestawu z różnymi wyzwaniami i trasami do odkrycia. Projektowanie tego elementu sprawiało mi mnóstwo frajdy i to prawdziwy zaszczyt widzieć, jak mój projekt przekształcił się w szczegółowy zestaw LEGO z okazji 50. rocznicy powstania tej kultowej gry” – powiedział Lucas, nawiązując do swojej połączonej miłości do DND i klocków LEGO.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem Dungeons & Dragons, czy po prostu miłośnikiem LEGO, zestaw Opowieść Czerwonego Smoka celebruje kreatywność i ducha współpracy. Zbuduj grę razem ze znajomymi, zanim spędzisz kolejne kilka godzin grając w grę. To niezwykle satysfakcjonujące przeżycie i chociaż większość zestawów LEGO zaprojektowano tak, aby można je było złożyć, a następnie po prostu zakonserwować w niezmienionym stanie, ten konkretny zestaw zachęca do ciągłego majsterkowania, przebudowy, rozbudowy i praktycznej rozgrywki!

Ludzie siedzący przy stole z zestawem Grywalny zestaw LEGO Ideas: Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka

Zbierz drużynę, naostrz swój topór i przygotuj się na legendarną wyprawę! A jeśli będziecie w Amsterdamie lub Mediolanie odpowiednio 6 lub 12 kwietnia 2024 roku, LEGO zorganizuje także spotkanie, podczas którego będzie można zdobyć egzemplarz Opowieści Czerwonego Smoka z podpisem samego projektanta Lucasa Bolta!

Zestaw-grę LEGO Ideas: Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka (zestaw numer 21348) można będzie kupić w oficjalnym sklepie internetowym LEGO od 4 kwietnia 2024 roku w cenie 1699 zł.

LEGO Ideas: Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka (#21348)
LEGO Ideas: Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka (#21348) – pudełko i zestaw

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO | Yanko Design projektant: Lucas Bolt dla LEGO