Grałbym w taką planszówkę HeroQuest od LEGO Ideas

Stworzona z klocków LEGO gra planszowa HeroQuest o wielkiej przygodzie w świecie magii ma szansę trafić do świata LEGO, dzięki głosom społeczności LEGO Ideas!

Gra planszowa LEGO HeroQuest (LEGO Ideas)

HeroQuest to przygodowa gra fantasy osadzona głęboko w ukrytym kamiennym labiryncie. Ten labirynt podziemnych pomieszczeń i korytarzy jest kontrolowany przez Złego Czarnoksiężnika i jego siły Chaosu. Okrutne orki, ohydne nieumarłe potwory i przerażający kamienny gargulec czekają w lochach, aby udaremnić wysiłki nieustraszonych bohaterów.

Jakie skarby lub pułapki czekają przy każdym słabo oświetlonym korytarzu? Czy siła i magia wystarczą, aby pokonać to wyzwanie? Wezwano czterech dzielnych Bohaterów do bitwy. Ich ostatecznym heroicznym wyzwaniem jest zejście do tajemniczego zdradzieckiego świata i pokonanie sił zła.

HeroQuest była wielokrotnie nagradzaną przygodową grą planszow, którą wydano po raz pierwszy w Europie w 1989 roku. Dzięki wielu zmianom w projekcie i kreatywnemu myśleniu jednemu z użytkowników społeczności LEGO Ideas o pseudonimie KingGloriousSquirrel udało się odtworzyć w klockach LEGO całą grę pudełkową w takiej postaci, w jakiej była pierwotnie sprzedawana – wszystko w ramach limitu 3000 części!

Autor miał wiele miłych wspomnień z grania w tę grę ze swoimi braćmi i pomyślał, że może to być fantastyczny produkt, aby dostosować go do LEGO Ideas.

Tym, co wyróżnia każdy udany produkt w linii Ideas, jest to, jak różnią się od siebie tematem i charakterem. Łączy je (oprócz klocków oczywiście) wyjątkowy wyraz jakości i kreatywności. Tta propozycja z pewnością kontynuje ten trend wyjątkowych, kreatywnych i co najważniejsze zabawnych pomysłów!

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO już 1 lutego

HeroQuest – wyzwania i ograniczenia przy tworzeniu gry planszowej z klocków LEGO

Prawdziwym wyzwaniem przy tworzeniu gry planszowej HeroQuest było zaprojektowanie tej propozycji zgodnie z zasadami Idei, a jednocześnie zachowanie estetyki i uroku oryginalnej gry. Autor jest szczególnie dumny z niektórych elementów mebli, takich jak stół alchemików, czarodziejów i grobu upadłego rycerza.

Gra planszowa HeroQuest zrobiona z klocków LEGO
Kompletna gra planszowa HeroQuest zrobiona z klocków LEGO

Ostateczny projektu Gargulca wykonany przy wykorzystaniu odwróconej korony Statuy Wolności w połączeniu z rękojeścią smoczego miecza z Ninjago – robi wrażenie!

  • Sama plansza została także zrobiona z kolorowych klocków i przygotowania do budowy ścian lochów, jeśli gracze chcą rozszerzyć swoją grę.
  • Dodatkowe elementy obejmują potwory, które chowają się w lochu, kilka pułapek, tajne przejścia, drzwi i zablokowane przejścia.
  • Wreszcie są bohaterowie, których można ulepszać i dostosowywać w miarę kontynuowania swoich misji.
  • Bohaterów w postaci minifigurek można wyposażyc w nowe bronie i skarby, które gracze mogą znaleźć podczas eksploracji katakumb – od Zbroi Borina, Zmory Orka, Talizmanu Wiedzy i co najważniejsze Ostrza Duchów.

Jedną z rzeczy, które naprawdę wpłynęły na soporą liczbę części (klocków), było stworzenie samej planszy do gry. Gdyby jednak plansza była drukowana zamiast budowana z klocków, mogłaby być zawarta w zestawie podobnie jak mata EV3, która była owinięta wokół pudełka. To mogłoby pozwolić na dodanie większej liczby elementów do budowy ścian lochów.

Mury z klocków LEGO na planszy do gry HeroQuest
Mury z klocków LEGO na planszy do gry HeroQuest (fot. LEGO Ideas)

Czy zestaw Lego HeroQuest trafi do sprzedaży w ramach LEGO Ideas?

Zestaw ma duże szanse wygrać w głosowaniu użytkowników, bowiem obecnie zdobyło już 7766 głosów społeczności. Brakuje zatem nieco ponad 2000 głosów wsparcia, aby eksperci LEGO Ideas wzięli tę propozycję pod uwagę. Czas na zebranie brakujących głosów to 568 dni – sporo, ale nie ma na co czekać :) do dzieła!

Jeśli chcesz, aby gra trafiła do sprzedaży, oddaj swój głos na Lego HeroQuest w serwisie LEGO Ideas.

Statystyki propozycji Lego HeroQuest w LEGO Ideas
Statystyki propozycji projektu

źródło: LEGO Ideas