Portfel Google wprowadza obsługę plików z Apple Wallet

Nowe uaktualnienie pozwoli użytkownikom Portfela Google na używanie kart pokładowych, biletów i innych z rozszerzeniem „.pkpass” z Apple Wallet.

Portfel Google (Google Wallet)

W zeszłym roku w Portfelu Google (ang. Google Wallet) wprowadzono nową funkcję, która umożliwia użytkownikom udostępnianie kart pokładowych i biletów na wydarzenia innym osobom za pomocą linku. Ta funkcja została zaprojektowana jako wygodny sposób udostępniania kart znajomym i rodzinie, ale głównie dla tych, którzy nie mieli zainstalowanej aplikacji Portfel Google na swoich urządzeniach, np. dla użytkowników systemu iOS. Obecnie wprowadzana jest nowa aktualizacja, która rozszerza tę funkcję i umożliwia teraz używanie kart Apple Wallet także w Portfelu Google.

➔ ZOBACZ TEŻ: Google Pay to od teraz Portfel Google

Ta aktualizacja, którą udokumentował ekspert od Androida Mishaal Rahman, ma na celu zmniejszenie rozbieżności w stosunku do Apple Wallet. Apple ma obecnie przewagę w tym obszarze ze względu na szerokie zastosowanie wśród aplikacji i usług dystrybuujących cyfrowe bilety i karnety na iPhone’ach. Dodatkowo zapewnia użytkownikom bardziej usprawnioną i zintegrowaną obsługę, ponieważ najczęściej udostępnia opcję „Dodaj do Apple Wallet”.

Nie zawsze tak było w przypadku urządzeń z Androidem, ponieważ opcja „Dodaj do Portfela Google” nie jest tak powszechnie dostępna i rozpoznawalna. Jednak wraz z przyjęciem przez Portfel Google obsługi plików .pkpass, które służą do dodawania kart do Apple Wallet na iPhonie, może to szybko się zmienić i pomóc w ujednoliceniu procesu zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i na iPhonie.

Rozszerzając obsługę plików .pkpass, urządzenia z systemem Android mogą teraz zaoferować podobny poziom wygody i integracji w zakresie dodawania biletów i karnetów. To posunięcie Portfela Google mogłoby potencjalnie wypełnić lukę między obiema platformami pod względem usług sprzedaży biletów cyfrowych.

Zgodnie z obietnicą Google’a sprzed ponad roku, wsparcie to zaczyna teraz docierać do niektórych użytkowników Androida. Jednak mimo że niektórzy użytkownicy potwierdzili, że pliki „.pkpass” otwierają się w Portfelu i pomyślnie importują je do aplikacji, funkcja ta jest aktualizacją po stronie serwera po stronie Google – nie wymaga więc specjalnej aktualizacji aplikacji.

Ekrany z aplikacji Portfel Google
Ekrany z aplikacji Portfel Google

Ciekawie będzie zobaczyć, jak ta zmiana wpłynie na doświadczenie i wygodę użytkowników korzystających z Portfela Google na urządzeniach z Androidem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PhoneArena