Google Pay to od teraz Portfel Google

Aplikacja Google Pay zmienia się w Portfel Google – ma nowe funkcje, odświeżony wygląd i nowe ustawienia prywatności zapewniające większą kontrolę nad sposobem udostępniania danych.

Portfel Google zastępuje aplikację Google Pay

Nowy cyfrowy portfel firmy Google zapewnia szybki i bezpieczny dostęp między innymi do kart płatniczych, lojalnościowych i pokładowych, biletów czy kluczyków samochodowych. Teraz Portfel Google (Google Wallet) zastępuje aplikacje mobilną Google Pay, ale to nie oznacza, że płatności mobilne Google’a znikają. Nadal można płacić online wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności Google Pay – wystarczy znaleźć przycisk finalizacji zakupu przez Google Pay lub użyć autouzupełniania w Chromie i Androidzie. Kartą zapisaną w Portfelu Google można też płacić zbliżeniowo w sklepach, które akceptują płatności Google Pay.

W ciągu najbliższych kilku dni Portfel Google zastąpi aplikację Google Pay dla wszystkich użytkowników. Można także uzyskać dostęp do Portfela w panelu aplikacji lub pobrać go w Sklepie Google Play.

Portfel Google ma nowe, szczegółowe ustawienia prywatności, które pozwalają użytkownikom kontrolować, jak udostępniane są ich dane. Kiedy to ustawienie jest włączone, karty w portfelu, takie jak bilety i karty lojalnościowe, mogą być używane w aplikacjach Google, jak Gmail, Kalendarz i Asystent. Można też otrzymywać powiadomienia, alerty i inne informacje związane z zapisanymi kartami czy biletami, np. przypomnienia o nadchodzących lotach.

Co nowego w aplikacji Portfel Google

  • Płatności w sklepach, zapis kart pokładowych i biletów na wydarzenia w telefonie z Androidem i zegarku z WearOS.
  • Możliwość szybkiego dodawania nowych elementów za pomocą przycisku plusa na ekranie głównym.
  • Sprawdzanie ostatnich płatności zbliżeniowych za pomocą kilku kliknięć w aplikacji.
  • Zarządzanie i łatwe wyszukiwanie zapisanych kart.
Zrzuty ekranów i funkcje aplikacji Portfel Google
Zrzuty ekranów i funkcje aplikacji Portfel Google

Zmiany w ustawieniach personalizacji w Google Pay i Portfelu Google

Do dziś ustawieniami prywatności dotyczącymi kart można było zarządzać z poziomu ustawień Google Pay. Wraz z premierą aplikacji Portfel Google karty zostały do niej przeniesione i od teraz będą podlegać nowym ustawieniom prywatności Portfela. O ile nie zmienisz ustawień prywatności, karty dodawane do Portfela będą używane w celu dostosowywania działania Portfela do Twoich potrzeb.

Aplikacja Portfel Google - funkcje cd.
Aplikacja Portfel Google – funkcje cd.

Uwaga: ustawienia prywatności dotyczące Twoich płatności nadal będą zależne od ustawień Google Pay
Mamy nadzieję, że Portfel Google spełni Twoje oczekiwania. W nadchodzących miesiącach udostępnimy Ci nowe funkcje.

Aplikację „Portfel Google” można pobrać ze sklepu Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google