Nothing Phone (2a) zadebiutuje 5 marca 2024 roku

Nowy smartfon Nothing Phone (2a) zadebiutuje na początku przyszłego miesiąca, ale nie we wszystkich krajach będzie można go kupić.

Carl Pei zapowiedź modelu Nothing Phone (2a)

W opublikowanym dzisiaj nowym filmie firma Nothing ogłosiła datę premiery nadchodzącego telefonu Phone (2a) na 5 marca 2024 roku i potwierdziła, że będzie on dostępny w USA, ale w ramach „Programu dla programistów”, a nie w ramach powszechnej, oficjalnej wersji. Nie ujawniono żadnych specyfikacji, zdjęć ani cen urządzenia – na to będziemy musieli poczekać do oficjalnego ogłoszenia w przyszłym miesiącu, kiedy poznamy również szczegółowe informacje na temat programu deweloperskiego Nothing. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 12:30 czasu polskiego (11:30 GMT, 6:30 ET).

Program dla programistów wygląda na podobne podejście do wydania, jakie firma Nothing zastosowała przy wprowadzeniu pierwszego modelu Phone (1), który trafił do Stanów Zjednoczonych w ramach „członkostwa w wersji beta”, w ramach którego zainteresowani klienci płacili 299 dolarów za „przetestowanie” telefonu.

Dla porównania, zeszłoroczny Phone (2) miał bardziej oficjalną premierę w USA. Żaden operator nie sprzedawał go bezpośrednio i nie miał certyfikatu do działania w Verizon, ale był w pełni kompatybilny zarówno z T-Mobile, jak i AT&T.

Nothing Phone (2a) Fresh Eyes. 5 marca 2024 r.
Zapowiedź wydarzenia: Nothing Phone (2a) Fresh Eyes. 5 marca 2024 r.

Nothing nie potwierdziło jednoznacznie, że Phone (2a) będzie tańszą alternatywą dla Phone (2), ale mocno to sugeruje. Dzisiejszy film zawierał pytanie o to, w jaki sposób firma planuje „uczynić ten telefon tańszym”, ale dyrektor generalny Nothing Carl Pei nieśmiało odmówił potwierdzenia jakichkolwiek szczegółów na temat cen.

Wobec braku oficjalnych informacji na temat Phone (2a), mnóstwo plotek wypełniło tę lukę. Z raportów wynika, że telefon ma kosztować w UE poniżej 400 euro, co w Stanach Zjednoczonych oznacza około 430 dolarów, i będzie wyposażony w procesor MediaTek Dimensity 7200.

Szkice Nothing Phone (2a)
Szkice Nothing Phone (2a)

Jeśli chodzi o projekt telefonu, pojawiły się sprzeczne doniesienia, w tym jeden wyciekły render, który później został wycofany. Telefon może być wyposażony w uproszczony interfejs Glyph składający się z zaledwie trzech pasków świetlnych zamiast 11, które można znaleźć w Phonie (2). Podwójne aparaty mogą być ustawione poziomo pośrodku tylnej części telefonu niczym para oczu, podtrzymująca slogan Nothing „See the world through fresh eyes” promujący telefon.

Chociaż nie zaprezentowano oficjalnego projektu telefonu, dzisiejszy film zawiera szkice koncepcyjne telefonu 2A, które pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami.

Chociaż pełna premiera nastąpi dopiero w przyszłym miesiącu, Nothing organizuje wydarzenie w Barcelonie 27 lutego, które zbiegnie się z MWC. Można bezpiecznie założyć, że wtedy ujawni więcej informacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing | The Verge