moto X50 Ultra z AI w nowej zapowiedzi wideo

Motorola opublikowała zapowiedź wideo swojego kolejnego flagowego telefonu – moto X50 Ultra wykorzystującego sztuczną inteligencję.

moto X50 Ultra - zapowiedź

Motorola opublikowała teaser smartfona moto X50 Ultra, który będzie kolejnym flagowym telefonem firmy po modelach moto X40, edge 40 Pro i edge Plus z 2023 roku (wszystkie te same telefony miały różne nazwy na różnych rynkach). W zeszłym miesiącu nowy telefon pojawił się na kilku regulacyjnych stronach internetowych, w tym na stronie FCC, i ma pojawić się jako pierwszy w Chinach z tyłem ze sztucznej skóry i baterią 4500 mAh obsługującą ładowanie przewodowe o mocy 125 W i ładowanie bezprzewodowe o mocy 50 W. Oczekuje się również, że pod maską znajdzie się procesor aplikacyjny (AP) wykonany w procesie technologicznym 4 nm Snapdragon 8 Gen 3.

➔ ZOBACZ TEŻ: Szkło Gorilla Glass będzie chronić wszystkie smartfony firmy Motorola

Jeśli Motorola będzie kontynuowała dotychczasowe konwencje nazewnictwa, urządzenie, które pojawi się w Chinach jako moto X50 Ultra, będzie znane na rynku globalnym jako moto edge 50 Pro, a w Ameryce Północnej jako moto edge+ 2024.

Zapowiedź wideo przedstawia sponsorowane przez Lenovo wyścigi samochodowe Formuły 1, aby pokazać prędkość nowego telefonu. Reprezentuje także najnowocześniejsze funkcje sztucznej inteligencji (AI), o których Motorola wspomina w zwiastunie trwającym całe 24 sekundy. Jeśli nie wiesz, firma Lenovo z siedzibą w Chinach jest spółką-matką Motoroli. Film pochodzi z wpisu na Weibo wspominającego Grand Prix Chin F1. Film pokazuje także krótkie, zaciemnione ujęcia z telefonem, pokazujące tył ze sztucznej skóry i tylny aparat w lewym górnym rogu urządzenia.

W zeszłym miesiącu usłyszeliśmy, że Motorola zajęła w czwartym kwartale pozycję czwartego co do wielkości producenta smartfonów w Europie. W okresie od października do końca grudnia ubiegłego roku liczba dostaw na kontynencie wzrosła o 73% rok do roku. Motorola zajęła także czwarte miejsce w Europie w całym roku 2023, a dostawy wzrosły o 34% w porównaniu z 2022 rokiem.

Firma próbuje odzyskać swoją sławę, jaką miała w latach 2009–2010, kiedy Motorola DROID była pierwszym telefonem z Androidem 2.0, co pomogło mu stać się pierwszym prawdziwym konkurentem iPhone’a w USA. Telefon pomógł także zapoczątkować androidmanię. Ale Motorola szybko wypadła z kursu, gdy zaczęła pozostawać w tyle za innymi producentami Androida, takimi jak Samsung, HTC i LG.

Powrót Motoroli rozpoczął się od tanich, budżetowych telefonów i choć od tego czasu powróciła do poziomu flagowców, nadal musi stawić czoła ostrej konkurencji ze strony Samsunga i Apple’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Phone Arena