Dokument „Hideo Kojima: Connecting Worlds” od dziś w Disney+

Kulisy drogi na szczyt legendarnego twórcy gier wideo można już oglądać w nowym filmie dokumentalnym „Hideo Kojima: Connecting Worlds” w serwisie Disney+.

„Hideo Kojima: Connecting Worlds” Disney+ (STAR Original)

Fanom gier komputerowych nie trzeba przedstawiać tego człowieka – Hideo Kojima to jeden z najpopularniejszych twórców gier wideo na świecie. Dokument poświęcony jego twórczości od dziś dostępny jest w Disney+. Dokument przedstawia fascynujący portret człowieka, który znacząco wpłynął na historię światowego gamingu, tworząc między innymi kultową serię Metal Gear Solid czy rewolucyjną grę Death Stranding.

Zobacz też: Film „Tetris” łączy prawdziwą historię z thrillerem retro

Obraz wyreżyserowany przez Glena Milnera skupia się na okolicznościach powstania studia Kojima Productions, czyli szczytu kariery Hideo Kojimy. Ponadto, dokument ukazuje także pierwsze kroki legendarnego twórcy w branży gier komputerowych oraz wycinki z dzieciństwa, które wpłynęły na to, kim stał się w przyszłości.

Ta fascynująca i pełna smaczków opowieść pochłonie nie tylko fanów gier wideo, ale także wszystkich zainteresowanych odkryciem, do czego może doprowadzić determinacja w podążaniu za swoją pasją.

Film dostępny będzie w japońskiej (oryginalnej) i angielskiej wersji językowej.

Obejrzyj zwiastun filmu:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+