Film „Tetris” łączy prawdziwą historię z thrillerem retro

Pełnometrażowy film „Tetris” w końcu będzie można obejrzeć i to od razu w domu – wyląduje w Apple TV+ 31 marca 2023 roku.

TETRIS – film Apple TV+

Film Tetris™, nad którym pracowano od prawie dekady, staje się faktem, a Apple w końcu zaprezentowało oficjalny zwiastun przed premierą SXSW. Ten nadchodzący „przebój” Apple Original Films jest oparty na prawdziwej historii, w której Taron Egerton wciela się w rolę Henka Rogersa, holenderskiego przedsiębiorcę, który tak bardzo zakochał się w tytułowej grze, że udaje się do Związku Radzieckiego pod koniec zimnej wojny w celu zabezpieczenia swoich praw do dystrybucji.

Zobacz też: Tetris® Beat do pobrania w ramach Apple Arcade

Tam spotyka programistę gry, Aleksieja Pażytnowa (w tej roli Nikita Efremow z „Good man”) i nikczemnych agentów KGB, a wszystko to podczas narastających napięć między rządem sowieckim a Zachodem. Jest to z pewnością inne podejście niż poprzednich filmów, które widzieliśmy inspirowane retro grami wideo (wystarczy wspomnieć o Pixels).

Henk Rogers (uwaga spoiler sic!) zawarł umowy na dystrybucję Tetrisa na Game Boyu i innych konsolach. Radziecki inżynier oprogramowania Aleksiej Pażytnow (w tej roli Nikita Jefremow) stworzył grę podczas zimnej wojny, ale ponieważ był pracownikiem rządowym, nie otrzymywał od początku żadnych tantiem. Na pierwszy rzut oka może to nie brzmieć jak najbardziej przekonująca podstawa dla thrillera, ale prawa do klasycznej gry logicznej były uwikłane w zderzenie komunizmu z kapitalizmem.

Przyspieszony zwiastun (ze ścieżką dźwiękową bazująca na utworze „The Final Countdown”) podkreśla niektóre z tego nieodłącznego napięcia. Rogers napotyka opór brytyjskiego magnata medialnego, który chce gry, agentów KGB, a nawet Michaiła Gorbaczowa.

Tetris wyreżyserował Jon S. Baird (Stan & Ollie), a wyprodukowali Matthew Vaughn, Gillian Berrie, Claudia Vaughn, Len Blavatnik i Gregor Cameron. Larry Kasanoff, który wcześniej miał być producentem projektu, powiedział, że możemy spodziewać się, że Tetris obejmie trylogię filmów, ale wydaje się, że tak już nie jest.

Tetris będzie dostępny w serwisie streamingowym Apple Tv+ na całym świecie od 31 marca 2023 roku.

Obejrzyj oficjalny zwiastun do filmu „Tetris”:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ | The Verge