YouTube Music ma tryb offline na komputerach

Pobrane pliki w usłudze YouTube Music pozostają dostępne w trybie offline tylko, jeśli co najmniej raz na 30 dni urządzenie połączy się z internetem – co nie powinno być wyzwaniem.

Pobieranie utworów do trybu offline w YouTube Music na komputerze
Pobieranie utworów do trybu offline w YouTube Music na komputerze

Muzyczne usługa streamingowa YouTube Music umożliwia teraz użytkownikom komputerów stacjonarnych pobieranie utworów do odtwarzania w trybie offline, podobnie jak w przypadku aplikacji mobilnej. Na razie tylko dla niektórych użytkowników opcja pobierania utworów do trybu offline jest już dostępna obok przycisku „Zapisz w bibliotece” jako wskaźnik pobierania (strzałka w kółku skierowana do dołu). Nie jest jasne, czy ta funkcja jest dostępna tylko dla subskrybentów YouTube Music Premium, ale powinna poprawić wygodę użytkowania w przypadku osób z ograniczoną łącznością.

Sprawdź też: YouTube Music pokazuję liczbę odtworzeń popularnych utworów

Jeśli korzystasz z usługi przesyłania strumieniowego do słuchania muzyki, wiesz, że nie zawsze masz stałe połączenie z internetem. W takich przypadkach przydatna jest opcja pobierania plików do słuchania w trybie offline. Na przykład Spotify czy Apple Music umożliwiają swoim abonentom Premium pobieranie pojedynczych utworów do aplikacji w celu korzystania z nich w trybie offline.

YouTube Music, który nigdy nie pozostaje w tyle pod względem parytetu funkcji, robi to samo automatycznie dzięki inteligentnym pobieraniom, a nawet posunął się tak daleko, że pod koniec ubiegłego roku dodał nawet automatyczne pobieranie podcastów. Ale to wszystko było w aplikacji mobilnej — teraz YouTube Music robi to dla użytkowników komputerów stacjonarnych, którzy chcą pobierać utwory do odtwarzania offline.

Chociaż nie wszyscy użytkownicy otrzymali już tę funkcję, niektórzy zauważyli ją podczas przeglądania albumu lub pojedynczej strony — gdzie pojawia się przycisk pobierania „Zapisz w bibliotece”, a po wybraniu tej opcji pojawia się wskaźnik pobierania.

Pobieranie utworów do trybu offline w YouTube Music na komputerze
Pobieranie utworów do trybu offline w YouTube Music na komputerze

Gdy zaczniesz zbierać pliki do użytku offline, na stronie Biblioteki w YouTube Music pojawi się nowa karta Pobrane. Jeśli możesz utrzymać aktywne połączenie internetowe, co oznacza łączność co najmniej raz na 30 dni, pobrane pliki pozostaną nienaruszone. Na razie wygląda na to, że ta funkcja działa tylko w aplikacji internetowej YouTube Music.

Na razie nie jest jasne, czy funkcja będzie dostępna wyłącznie dla abonentów YouTube Music Premium, podobnie jak w przypadku innych serwisów streamingowych. Google nie ogłosił jeszcze oficjalnie, że ta funkcja została już uruchomiona, dlatego może być nadal dostępna tylko dla niektórych użytkowników.

Biorąc to pod uwagę, możliwość pobierania utworów do słuchania w trybie offline może ostatecznie poprawić sposób korzystania z usługi. Jeśli często znajdujesz się w sytuacjach, w których chcesz korzystać z YouTube Music, ale brakuje Ci połączenia, nowa opcja może być przydatna.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: YouTube Music | Android Central