Deutsche Telekom zapewni dodatkową ochronę przed atakami w oparciu o własną sieć

Magenta Security on Net zadebiutuje już w 2025 roku i zapewni ochronę bezpośrednio z sieci, nie wymagając dodatkowego oprogramowania i konfiguracji. To unikatowe rozwiązanie przyniesie korzyści dla wszystkich urządzeń wyposażonych w karty SIM.

Magenta Security on Net (Deutsche Telekom)
fot. Deutsche Telekom at Mobile World Congress 2024. © Deutsche Telekom

Na targach Mobile World Congress w Barcelonie Deutsche Telekom pokazuje, w jaki sposób jego klienci będą mogli chronić się przed rosnącymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni, które dotyczą urządzeń mobilnych. Od 2025 roku grupa Deutsche Telekom będzie oferować nową linię produktów Magenta Security on Net, które zostaną oparte bezpośrednio na zasobach sieci i do skutecznego funkcjonowania nie będą wymagać dodatkowego oprogramowania oraz konfiguracji. Przekłada się na szeroką dostępność rozwiązania oraz możliwość rozszerzenia ochrony, by zaspokoić nawet najwyższe wymagania klientów.

Sprawdź też: Deutche Telekom ujednolica swój branding

Dotychczas nikt nie oferował podobnego rozwiązania – prezentuje ono unikatowe i przełomowe podejście do ochrony firmowych zasobów. Dotychczasowe produkty z zakresu cyberbezpieczeństwa, mimo swojej skuteczności były czasami zbyt złożone, a ich pełne wdrożenie mogło oznaczać dla organizacji spore wyzwanie.  

Organizacje wykorzystują w swoich sieciach firmowych różne rozwiązania, od Secure Access Service Edge (SASE), po podejście zero trust, czyli mocno ograniczony dostęp do zasobów. Celem zespołu ekspertów ds. sieci i bezpieczeństwa w DT jest zapewnienie, by klienci korzystali z nowoczesnych standardów w sposób płynny i oparty na sieci mobilnej. Chodzi też o zapewnienie kluczowych funkcji SASE poprzez komunikację mobilną w sieci Deutsche Telekom oraz poprzez roaming, gdy klienci opuszczają zasoby sieci DT.

Najbardziej wymagający klienci korzystający z produktów Magenta Security on Net mogą również uzyskać dostęp do dodatkowych poziomów bezpieczeństwa dostosowanych do ich konkretnych potrzeb. Mogą na przykład sprawdzać udostępniane treści, zanim te trafią do sieci firmowej.

Bezpieczeństwo klientów dla Deutsche Telekom jest kluczową wartością, a rozwiązania Magenta Security on Net pokazują nieprzerwany rozwój całej Grupy w kierunku zapewnienia jak najlepszej i jednocześnie niewidocznej ochrony.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: T-Mobile Polska