W Play przekażesz dane do umowy za pomocą aplikacji mObywatel

Klienci Play mają możliwość przekazania danych do umowy bezpośrednio z aplikacji mObywatel za pomocą skanowania kodu QR potwierdzającego ich tożsamość.

Przekazywanie danych do umowy przez mObywatela (mDowód) w Play
Przekazywanie danych do umowy przez mObywatela (mDowód) w Play

Od jakiegoś czasu możemy korzystać z mDowodu, czyli cyfrowej wersji dowodu osobistego, która dostępna jest w aplikacji mObywatel. Ten dokument jest traktowany praktycznie na równi z fizycznym dokumentem tożsamości. Dotyczy to także salonów Play, gdzie legitymując się mDowodem można uzyskać dostęp do swojego konta, zarządzać nim czy podpisać umowę. Teraz Play postanowił jeszcze bardziej wykorzystać możliwości rządowej aplikacji.

Zobacz też: W T-Mobile podpiszesz umowę i zarejestrujesz SIM z mObywatelem

Jak działa przekazywanie danych do umowy w Play bezpośrednio z aplikacji mObywatel za pomocą skanowania kodu QR potwierdzającego ich tożsamość?

  • Przy podpisywaniu umowy konsultant Play wygeneruje specjalny kod QR, który pozwoli na weryfikację i przekazanie danych.
  • Klient z aktywnym mDowodem może go zeskanować przez aplikację mObywatel, wybierając po kolei mDowódPotwierdź swoje daneRozpocznij a następnie skanując kod QR i potwierdzając przekazanie danych. To wszystko!

Cały proces jest bezpieczny – eliminuje potrzebę ręcznego wprowadzania danych (a więc i ryzyko błędów, jak choćby literówki), skanowania dokumentów czy wypełniania papierowych formularzy. To nowoczesne i ułatwiające życie rozwiązanie, które można przetestować w salonach Play.

Przekazywanie danych do umowy za pomocą kodu QR w aplikacji mObywatel
Przekazywanie danych do umowy za pomocą kodu QR w aplikacji mObywatel

Operator pracuje też nad udostępnieniem tego kanału weryfikacji w zdalnych kanałach sprzedaży, takich jak eshop na play.pl czy telefonicznie pod numerem 790 500 500.

Jeśli jeszcze nie masz aplikacji mObywatel to koniecznie pobierzcie ją ze sklepów z aplikacjami:

Przeczytaj też: Nowości w mObywatelu, które pojawią się w 2024 roku

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Play