W T-Mobile podpiszesz umowę i zarejestrujesz SIM z mObywatelem

W sieci T-Mobile możesz już podpisać umowę o usługi telekomunikacyjne i zarejestrować kartę SIM z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

Podpisanie umowy i rejestracja karty SIM w T-Mobile możliwa teraz z aplikacją mObywatel!

Szybko, prosto i wygodnie – to ideał tego, w jaki sposób chcielibyśmy załatwiać wszelkie formalności. A już od dziś klienci T-Mobile mogą potwierdzić swoją tożsamość przy zawarciu umowy lub rejestracji karty SIM dzięki aplikacji mObywatel, wykorzystując do tego mDowód. W 2020 roku T-Mobile jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce udostępnił użytkownikom Heyah 01 usługę potwierdzania tożsamości online – mojeID od Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Rok później poszerzono listę dostępnych podmiotów umożliwiających zdalne potwierdzenie danych o kolejne banki, dzięki czemu z opcji potwierdzania tożsamości przez mojeID mogło skorzystać jeszcze więcej osób. Zaś w ubiegłym roku operator wprowadził nową funkcję dla klientów korzystających z usług T-Mobile na kartę i Heyah na kartę – mogli oni samodzielnie zarejestrować numer na kartę, wykorzystując do tego aplikację „Mój T-Mobile” i „Moja Heyah”.

Dlatego naturalnym krokiem było umożliwienie klientom potwierdzania tożsamości przy zawieraniu umów lub rejestracji nowej karty SIM dzięki aplikacji mObywatel i nowego mDowodu.

mObywatel ułatwia formalności nie od dziś

Do tej pory w T-Mobile honorowano aplikację mObywatel w tematach obsługowych, m.in. podczas serwisu sprzętu, przyjęciu pisma (rezygnacji, reklamacji), obsłudze płatności, włączeniu lub wyłączeniu blokad i usług dodatkowych, czy doładowania konta w prepaid.

Natomiast klienci, którzy od 14 lipca 2023 roku wybiorą się do salonu T-Mobile, aby zawrzeć umowę lub zarejestrować kartę SIM, nie muszą już mieć ze sobą tradycyjnego dowodu osobistego. Konsultant będzie mógł teraz przygotować dokument w oparciu o dane dostępne w dokumencie mObywatel i potwierdzić ich zgodność na podstawie tejże aplikacji – oczywiście w obecności klienta.

Dokument mObywatel jest elektronicznym dokumentem dostępnym w aplikacji mObywatel i zawiera dane pobrane z Rejestru Dowodów Osobistych oraz z rejestru PESEL. Znajdują się więc w nim wszystkie niezbędne dane osobowe, które potrzebne są przy załatwianiu różnych formalności. Zatem daje on użytkownikowi takie same możliwości jak tradycyjny dowód osobisty.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: T-Mobile Polska