Nowa funkcję dla fanów muzyki na TikToku

TikTok wprowadza funkcję „Dodaj do biblioteki„, umożliwiającą dodawanie utworów usłyszanych w treściach na platformie, do biblioteki muzyki w aplikacjach Spotify, Apple Music i Amazon Music. 

„Dodaj do biblioteki” funkcja w TikToku
TikTok: opcja „Dodaj do biblioteki”

Dzięki nowej funkcji Dodaj do biblioteki na TikToku użytkownicy aplikacji mogą w prosty sposób znaleźć ulubione utwory z TikToka, bezpośrednio w aplikacjach muzycznych, bez potrzeby ręcznego wyszukiwania. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, funkcja pojawi się jako przycisk Dodaj do biblioteki obok nazwy utworu na dole filmu na TikToku w sekcji Dla Ciebie, zapraszając użytkowników do zapisania utworu w wybranej przez nich aplikacji muzycznej. Gdy użytkownik naciśnie przycisk Dodaj do biblioteki po raz pierwszy, może wybrać opcję zapisania utworu w preferowanej aplikacji, którą posiada na urządzeniu.

Sprawdź też: Natywna aplikacja TikTok także na Vision Pro

Utwór jest zapisywany na domyślnej liście odtwarzania, ale użytkownicy mogą dodać utwór do nowej playlisty lub już istniejącej. Po pierwszym użyciu funkcji „Dodaj do biblioteki” wybrana aplikacja muzyczna stanie się domyślną usługą streamingową dla kolejnych zapisanych utworów.

Użytkownicy mogą ją zmienić w dowolnym momencie w ustawieniach aplikacji. Możliwe jest również korzystanie z funkcji „Dodaj do biblioteki” w sekcji ze szczegółami ścieżki dźwiękowej danego twórcy.

Jak komentuje Isaac Bess (Global Head of Distribution Partnerships na TikToku), dzięki funkcji Dodaj do biblioteki firma usprawnia proces odkrywania muzyki zarówno dla użytkowników TikTok, jak i artystów. Fani muzyki mają możliwość zapisywania utworów, które usłyszeli na TikToku, bezpośrednio w swoich ulubionych serwisach streamingowych. W ten sposób mogą odkrywać nowe dźwięki i wspierać artystów w zdobywaniu popularności.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TikTok