TOP 20 serwisu Vodylla w pierwszych tygodniach 2024 roku

„Francuskie siły specjalne” na pierwszym miejscu TOP 20 najchętniej oglądanych tytułów serwisu streamingowego Vodylla w pierwszych tygodniach tego roku.

TOP 20 serwisu Vodylla w pierwszych tygodniach 2024 roku

Największym zainteresowaniem użytkowników platformy streamingowej filmów dokumentalnych VODYLLA.PL cieszą się nieprzerwanie dokumenty o tematyce historycznej i wojskowej, jak np.  „Francuskie siły specjalne”, „Wojna w Wietnamie”, „Tajne wojny CIA”, „Wojny Śmigłowców”, „Co siedzi w głowie Putina”. Wysoko na liście najchętniej oglądanych produkcji w 2024 roku uplasowały się także „Prawdziwy Oppenheimer” i „Nawiedzone miejsca” oraz „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”.

Jakie dokumentalne produkcje telewizyjne, filmy i seriale dokumentalne oraz programy rozrywkowe najchętniej oglądali subskrybenci VODYLLA.PL w pierwszych tygodniach 2024 roku?

W rankingu VODYLLA top 20 na pierwszym miejscu uplasował się serial „Francuskie siły specjalne”, doskonały dokument dla widzów zainteresowanych tematyką tajnych służb – misji elitarnych sił specjalnych i ich wpływu na rzeczywistość. Chcesz poznać ten ukryty świat i zrozumieć  dzisiejszą  Francję?

Na drugiej pozycji rankingu rozgościł się  przerażający dokumentalny serial kryminalny „Ja, snajper” –  spowiedź bez skruchy Lee Malvo, zabójcy terroryzującego Waszyngton, wypowiedzi śledczych, ocalałych i rodzin ofiar.

Miejsce trzecie zajął serial dokumentalny „Wojna w Wietnamie” z epickim rozmachem przedstawiający konflikt wietnamski. Zawiera unikalne, cyfrowo zremasteryzowane materiały archiwalne ze źródeł na całym świecie, zdjęcia najsłynniejszych fotoreporterów XX wieku, historyczne transmisje telewizyjne, rewelacyjne  nagrania udostępnione przez administrację Kennedy’ego, Johnsona i Nixona oraz ponad  80 kultowych nagrań muzycznych. Przed kamerą wypowiadają się Amerykanie, którzy walczyli na tej  wojnie i ci, którzy się jej sprzeciwiali oraz Wietnamczycy zza drugiej strony barykady.

„Nawiedzone miejsca” – na pozycji czwartej – to dokumentalny serial poświęcony  najbardziej przerażającym zjawiskom paranormalnym w Wielkiej Brytanii i USA w ostatnich 50 latach.  Wszystkie przypadki przedstawiono z użyciem, niepublikowanych dotąd materiałów filmowych, zdjęć i nagrań, relacji świadków, wywiadów z dziennikarzami, wypowiedzi ekspertów specjalizujących się w zjawiskach paranormalnych. Materiały archiwalne dopełniają realistyczne rekonstrukcje wydarzeń. Pierwszy sezon obejmuje cztery odcinki: „Duch z Enfield”, „Dom w którym straszy”, „Kat z Edynburga” i „Pani Jeziora”.

Piąte miejsce w  rankingu  zajmuje „Prawdziwy Oppenheimer”, świetnie zrealizowany dokument poświęcony sylwetce genialnego fizyka, nazywanego „ojcem bomby atomowej, i historii amerykańskiego programu nuklearnego.

Do tej pory na vodylla.pl ukazało się 77 części „Amerykańskich kronik wojennych” z polskim lektorem,  wyprodukowanych przez rząd i armię USA w okresie II wojny światowej i innych konfliktów zbrojnych. Łącznie kolekcja ma liczyć 200 godzin archiwalnych materiałów. Ten unikalny zbiór uplasował się na szóstej pozycji w rankingu VODYLLA TOP 20.

Widzowie docenili także dwuczęściowy dokument „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” wyprodukowany przez właściciela platformy streamingowej RDF Entertainment z siedzibą w Bielsku-Białej – przejmujący tym bardziej, że zaginioną w 2010 r. nastolatkę wspomina matka.

Spośród filmów, które uplasowały się na kolejnych pozycjach warto wyróżnić dokument pod prowokacyjnym tytułem „Killing Michael Jackson”, który  rekonstruuje policyjne dochodzenie z pomocą detektywów z policji Los Angeles zaangażowanych w śledztwo w sprawie śmierci gwiazdy i odwołuje się do medialnego cyrku, jak również „Alec Baldwin: szok i smutek” traktujący o strzelaninie z udziałem aktora na planie filmu „Rust”. 

W kategorii programów rozrywkowych widzowie  wyróżnili „Family Feud”, oryginalną amerykańską,  komediową i niegrzeczną Familiadę, którą prowadzi charyzmatyczny showman Steve Harvey, jak też  talk show „Moon Talk”.

VODYLLA TOP 20 (pierwsze tygodnie 2024 roku)

 1. Serial dokumentalny „Francuskie służby specjalne”
 2. Serial dokumentalny „Ja, snajper”
 3. Serial dokumentalny „Wojna w Wietnamie”
 4. Serial dokumentalny „Nawiedzone miejsca”
 5. Dokument „Prawdziwy Oppenheimer”
 6. Serial „Amerykańskie Kroniki Wojenne”
 7. Miniserial „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”
 8. Serial „Tajne wojny CIA”
 9. Dokument „101 brzydkich tajemnic ludzkiego ciała”
 10. Miniserial „Co siedzi w głowie Putina?”
 11. Dokument „Killing Michael Jackson”
 12. Miniserial „QUEEN: Nasze dni”
 13. Dokument „Wikingowie: Krew i podboje”
 14. Serial „Wojny Śmigłowców”
 15. Mini serial „Wyspa Buntu”
 16. Dokument „Zakochana w Hitlerze”
 17. Serial „Zapraszamy na pokład!”
 18. Dokument ,,Zemsta Sex Bomb”
 19. Dokument „Alec Baldwin: szok i smutek”
 20. Serial „Morderstwa w sieci”

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vodylla Polska