Poznaj tajemnice rosyjskich majątków w dokumencie „Krąg Putina”

„Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” – najnowszy dokument reporterów „Superwizjera” już w Playerze oraz TVN24 GO!

„Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie”

Na krótko przed 2. rocznicą agresji Rosji na Ukrainę Player oraz TVN24 GO zapraszają na nowy dokument reporterki „Superwizjera”, Ewy Galicy. „Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” to kolejny etap rzetelnego śledztwa dziennikarskiego ukazujący kulisy konfliktu zbrojnego za naszą granicą. Czy winni rzeczywiście ponoszą karę? Odpowiedź na to pytanie poznają użytkownicy Playera oraz TVN24 GO już 16 lutego, kiedy to tytuł wzbogaci dokumentalną bibliotekę obu serwisów.

Zobacz też: „Sąsiadując z Putinem” przedstawia brutalną prawdę o graniczeniu z Rosją

Dobra passa dokumentalna w Playerze trwa. Oferta nieustannie wzbogaca się o kolejne produkcje pod marką Player Original, które zostają z widzami na długo. Nie inaczej jest i tym razem. Już 16 lutego w bibliotekach serwisów Player oraz TVN24 GO zadebiutuje wstrząsający reportaż autorstwa Ewy Galicy, reporterki „Superwizjera” – „Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie”.

Co łączy rosyjskiego wiolonczelistę z trenerem judo z Petersburga i kosmetolożką z Rygi? Gdzie spędza wakacje córka Putina? Kto stoi za miliardami wyprowadzonymi z Rosji? Reżyserka filmu dokumentalnego „Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie”, Ewa Galica, odpowiedzi na te pytania szukała w Anglii, Szkocji, Francji, Hiszpanii, na Teneryfie, w Monako i w Ukrainie. Dwa lata po pełnoskalowym ataku Rosji na Ukrainę i wprowadzeniu sankcji na najbogatszych rosyjskich oligarchów autorka reportażu postanowiła sprawdzić, czy rzeczywiście stracili oni swoje wille i jachty. 


W swoim filmie Ewa Galica rozmawia między innymi z hiszpańskim prokuratorem, który od 20 lat ryzykując życiem, ściga rosyjską mafię, a teraz prowadzi najtrudniejszą sprawę w swojej karierze. Na ekranie pojawia się też amerykański biznesmen, którego Putin wydalił z Rosji, a jego prawnik stracił życie w rosyjskim więzieniu. O swoim śledztwie opowiada szef zespołu dziennikarzy OCCRP, którzy znaleźli w Europie rosyjskie aktywa warte prawie 20 miliardów dolarów. 

Reżyserka prowadzi też własne śledztwo. Podążając za pieniędzmi wyprowadzonymi z Rosji dociera aż na Teneryfę, gdzie spotyka zamieszanych w branie brudnych pieniędzy Rosjan. 

Premierze filmu dokumentalnego „Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” będzie towarzyszyć również pierwsza odsłona podcastu przygotowanego przez zespół reporterów „Superwizjera”. W prawie godzinnym materiale redaktor naczelny „Superwizjera”, Jarosław Jabrzyk, porozmawia z autorką filmu o kulisach jego powstawania. Czego nie zobaczyli widzowie na ekranach?

„Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” to kontynuacja reportażu „Wagnerowcy. Najemnicy Putina”, który miał swoją premierę w Playerze rok temu w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. Materiał odbił się szerokim echem nie tylko wśród widzów, ale też środowiska dziennikarskiego i filmowego w Polsce, a także na całym świecie. Tytuł zdobył m.in. Grand Award w kategorii Film dokumentalny oraz Gold Award w podkategorii Wydarzenia bieżące podczas gali US International Awards’23.

Premiera nowego dokumentu pod marką Player Original „Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” już 16 lutego tylko w Playerze oraz TVN24 GO!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVN