Co nowego na History w marcu 2024 roku?

Sprawdź zapowiedzi programowe na marzec 2024 roku dla kanałów telewizyjnych History oraz History2.

Pogromca tajemnic The Unbelievable with Dan Aykroyd
Pogromca tajemnic The Unbelievable with Dan Aykroyd (HISTORY Channel)

W marcu 2024 roku kanał telewizyjny HISTORY Channel zaprasza na premierę programu Pogromca tajemnic. Niesamowite fakty z historii ludzkości odkryje nikt inny jak Dan Aykroyd. Nie lada gratka czeka także fanów Starożytnych kosmitów – w marcu będziemy mogli zobaczyć 16. sezon tej produkcji. Odyseusz: nowe odkrycia to kolejna premiera tego miesiąca, w której swojego głosu użyczył Morgan Freeman.

Przeczytaj też: Wszystkie odcinki „Sekrety Biblii” na History2

Pogromca tajemnic The Unbelievable with Dan Aykroyd
W niedziele o 21:00 od 10 marca 2024 roku na HISTORY 10×60′

Dan Aykroyd odkrywa niesamowite fakty z historii ludzkości. Każdy odcinek stanowi istny pokaz osobliwości, obfitujący w najdziwniejsze, ale w 100% prawdziwe opowieści, przedstawione w fascynujący sposób.  

Czy wiedziałeś, że podczas II wojny światowej Franklin Delano Roosevelt otworzył supertajny projekt, którego celem było zaatakowanie Japonii… przy pomocy armii nietoperzy? Albo że trzy osoby zostały zabite przez spadającego pudla? Czy słyszałeś o wyspie u wybrzeży Meksyku, na której znajdują się tysiące zniszczonych lalek? A co z więzieniem, w którym skazani budzą się czasem z… zestawem kozich genitaliów? Jeżeli nie wiedziałeś i nie słyszałeś o tych niesamowitych faktach, przygotuj się na mocne wrażenia z Pogromcą tajemnic

Dynamiczne rekonstrukcje, porywająca grafika i wyjątkowe materiały archiwalne sprawiają, że program jest wciągający. Od wielkiej powodzi melasy w Bostonie po człowieka, który przeżył uderzenie pioruna nie raz, nie dwa, ale SIEDEM razy, wszystkie te pozornie niewiarygodne historie naprawdę się wydarzyły. W oparciu o rygorystyczną analizę materiału, nasi eksperci powiedzą ci, jak i dlaczego. Zanurz się w ten wyjątkowy splot postaci, zdarzeń i miejsc i przekonaj się, jak dziwny może być świat.

Starożytni kosmici Ancient Aliens sezon 16.
W poniedziałki o 22:00 od 18 marca 2024 roku na HISTORY 10×60′

Starożytni kosmici badają najbardziej wiarygodne dowody na obecność obcych na Ziemi sięgające nawet 75 milionów lat wstecz. Od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, aż po niebo nad zachodnią pustynią w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych.

Starożytni kosmici Ancient Aliens sezon
Starożytni kosmici Ancient Aliens sezon (HISTORY Channel)

Czy biblijny patriarcha nawiązał kontakt z 200 aniołami unoszącymi się wysoko nad ziemią? Czy starożytnych Greków nauczyła metalurgii tajemnicza rasa ryboludzi? I czy najbardziej kontrowersyjny faraon antycznego Egiptu był… kosmitą? To tylko kilka pytań, na które postarają się odpowiedzieć twórcy Starożytnych kosmitów w 16. sezonie.

Odyseusz: nowe odkrycia Odysseus Returns
W niedziele o 22:00 od 17 marca 2024 roku na HISTORY 2×60′

Król Odyseusz to znany z „Iliady” Homera geniusz, który kazał zbudować konia trojańskiego. W „Odysei” widzimy go jako monarchę Itaki, który dwadzieścia lat szuka utraconego domu. Uczeni od dawna usiłują dociec, czy bohater eposu greckiego poety był ledwie fikcją literacką, czy przeciwnie – prawdziwym człowiekiem.

Odyseusz: nowe odkrycia Odysseus Returns
Odyseusz: nowe odkrycia Odysseus Returns (HISTORY Channel)

W roku 1873 niemiecki archeolog Heinrich Schliemann ogłosił, że odkrył ruiny starożytnej Troi. Świat greckiej epopei niespodziewanie stał się namacalny. Tym niemniej, poszukiwania Odyseusza i jego mykeńskiego królestwa okazały się płonne. Wraz z wiarą w jego odnalezienie, umarła także wiara w to, że Homer opisał prawdziwe wydarzenia i prawdziwych ludzi. Dziś jednak, nareszcie, weszliśmy w posiadanie dowodu, dzięki któremu legenda może stać się historią. 

Odnalezienie w 1991 roku przez miejscowego inżyniera Makisa Metaxisa na greckiej wyspie Kefalinii starożytnego grobowca, skłoniło Lazarosa Kolonasa, honorowego dyrektora Wydziału Zabytków Starożytnych w greckim Ministerstwie Kultury, do rozpoczęcia wykopalisk. Dopiero dzisiaj ich rezultaty wychodzą na światło dzienne.  

Serial opowiada historię jednego człowieka, który zrobił wszystko, aby odkryć prawdę – oraz tego, co może być najbardziej doniosłym odkryciem archeologicznym XXI wieku. Głosu Odyseuszowi użyczył i fragmenty „Iliady” przeczytał Morgan Freeman.

Największe tajemnice świata History’s Greatest Mysteries
W niedziele o 22:00 od 31 marca 2024 roku na HISTORY 5×60′

Laurence Fishburne, zdobywca Emmy Award, polskim widzom znany głównie z roli Morfeusza w legendarnym filmie „Matrix”, bada niektóre z największych tajemnic świata – m.in. Katastrofę Titanica, losy mordercy prezydenta Abrahama Lincolna czy historię Lodołamacza Endurance. Program zapewnia nowe spojrzenie na te ponadczasowe rozdziały współczesnej historii.

Tajne akta UFO: nowe otwarcie  Alien Files Reopened
W poniedziałki o 23:00 od 4 marca 2024 roku na HISTORY 8×60′

Tajne akta UFO: nowe otwarcie wynoszą badania nad zjawiskiem niezidentyfikowanych obiektów latających na wyższy poziom, odsłaniając fakty na temat najbardziej niezwykłych spotkań z Obcymi, w tym dzięki materiałom ze źródeł rządowych z całego świata. Czy te wydarzenia są ledwie inscenizacją, częścią masowego planu dezinformacyjnego, czy też mogą być… prawdziwe? Czy to możliwe, że istoty z obcych planet podpatrują ludzkość od wieków? Jeśli tak, to dlaczego? A jeśli nie, i sprawa jest dęta, dlaczego rządy całego świata wydają rocznie setki milionów dolarów na jej zbadanie?

HISTORY2

Archiwum Starożytnych Kosmitów Ancient Aliens Classics (s. 1, 2, 7)
W poniedziałki o 21:05 od 4 marca 2024 roku na HISTORY2

Program Starożytni kosmici to kultowa produkcja dla wszystkich poszukiwaczy prawdy o tym, czy nasza cywilizacja ma pozaziemskie korzenie. Czas przypomnieć sobie największe tajemnice i alternatywne opowieści o historii starożytnych budowli, zjawisk naturalnych, a nawet wynalazków z pierwszych trzech sezonów serii. Naszym przewodnikiem jak zwykle będzie Giorgio A. Tsoukalos, pisarzy i najbardziej znany popularyzator tezy, że nasza cywilizacja jest darem istot z kosmosu.

Program Starożytni kosmici powstał we współpracy z Erichem von Dänikenem, autorem i popularyzatorem koncepcji, zakładającej wpływ obcych na życie ludzi w czasach przedhistorycznych. Twórcy cyklu podróżują po całym świecie w poszukiwaniu dowodów na ingerencje kosmitów w historię naszej cywilizacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: HISTORY Channel Polska