Frame od Brillian Labs to nowe okulary z AI

Okulary Frame firmy Brilliant Labs ze sztuczną inteligencją i wyświetlaczem przypominający Google Glass.

Inteligentne okulary Frame od Brilliant Labs

Fala sztucznej inteligencji zapoczątkowała także nowe, szalone koncepcje sprzętowe, takie jak Humane AI Pin i Rabbit R1. Firma Brilliant Labs ogłosiła właśnie wprowadzenie Frame – inteligentnych okularów z wyświetlaczem przeziernym i multimodalną sztuczną inteligencją. Urządzenie można zamawiać w przedsprzedaży za 350 dolarów (ok. 1400 zł).

Zobacz też: Nowe okulary AR Xreal Air 2 Ultra już w przedsprzedaży!

Okulary Frame AI Glasses przedstawiają pogląd, że „twoje okulary dały ci supermoce AI”. Celem firmy jest osiągnięcie tego celu dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji typu open source, częściowo zasilanego przez OpenAI, oferującego funkcjonalność multimodalną. Kamera w okularach może zobaczyć, co widzisz, i wykorzystać te informacje w swoich zapytaniach, a mikrofony i głośniki mogą również tłumaczyć rozmowy.

Brilliant Labs składa na swojej stronie internetowej wielkie obietnice, wyjaśniając, że Frame to „okryte na nowo okulary na miarę ery sztucznej inteligencji”.

Jeśli chodzi o sprzęt, wyświetlacz to mikro OLED „połączony” z geometrycznym pryzmatem w obiektywie. Chociaż filmy promocyjne pokazują zawartość przez cały obiektyw, należy zauważyć, że wyświetlacz wyświetla tylko pole widzenia o przekątnej 20 stopni.

Inteligentne okulary Frame od Brilliant Labs - sprzęt opis

Jest też wyświetlacz tylko po jednej stronie. Tak więc, dopóki sam produkt nie zostanie dostarczony, tak naprawdę nie będziemy wiedzieć, jak to wygląda naprawdę, ale jeśli można wierzyć promocji Brilliant Labs, wygląda na to, że zawartość wyświetlacza będzie mogła pojawić się w dużej części Twojego pola widzenia. Sama koncepcja wyświetlania różni się całkowicie od Google Glass, w którym podobnie do pokazywania treści zastosowano pryzmat.

Aby zapewnić zasilanie, z tyłu sprzętu znajdują się dwie baterie, które są ładowane za pomocą „Mister Power” – naprawdę zachwycającej koncepcji ładowania.

Inteligentne okulary Frame od Brilliant Labs - ładowanie

Brilliant Labs wyjaśnia w ten sposób cechy okularów Frame: Okulary Frame zostały zaprojektowana tak, aby pasowały do większości ludzi. Urządzenie waży niecałe 40 g i przy normalnym użytkowaniu może wytrzymać cały dzień pracy na baterii wraz z Mister Power (w zestawie). Jasna dioda microOLED jest połączona z cienkim geometrycznym pryzmatem, aby wyświetlać pole widzenia po przekątnej ~20 stopni. Frame jest całkowicie open source’owe, pliki projektu i kod znajdują się na Githubie.

Frame zostały zaprojektowanee dla zakresu IPD (rozstawu źrenic) wynoszącego 58-72 mm. Dotyczy to większości osób, ale nie wszystkich. Producent sugeruje skorzystanie z aplikacji Eye Measure, aby ocenić, czy Frame są dla Ciebie odpowiednie.

Inteligentne okulary Frame od Brilliant Labs (czarne)

Brilliant Labs rozpoczęło przyjmowanie zamówień przedsprzedaży na Frame, a wysyłka ma rozpocząć się w kwietniu 2024 roku. Dostępne są trzy kolory – Smokey Black, Cool Grey i H20 (przezroczysty).

Ceny okularów ze sztuczną inteligencję wynoszą 350 dolarów. Wygląda na to, że okulary można sparować ze smartfonem za pomocą aplikacji Noa, która współpracuje z innym produktem Brilliant, Monocle.

Jednak w FAQ-u jest mowa o subskrypcji. Brilliant twierdzi, że „oferta specjalna” obejmie usługi AI z dziennym limitem, a płatna subskrypcja zostanie ogłoszona „wkrótce”: W ramach specjalnej oferty dla naszej społeczności po uruchomieniu Frame subskrypcja usług AI jest bezpłatna z zastrzeżeniem dziennego limitu. Wkrótce zostanie ogłoszony poziom płatny.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Brilliant | 9TO5Google