„Osadnicy z Catanu” w wersji LEGO? Proszę bardzo!

Wersja popularnej planszówki „Osadnicy z Catanu” z klocków LEGo, to idealna gratka dla miłośników klocków i gier planszowych.

„Osadnicy z Catanu” z klocków LEGO
„Osadnicy z Catanu” z klocków LEGO | fot. LEGO Ideas

Kultowa gra Osadnicy z Catanu (ang. Settlers of Catan) skupia się wyłącznie na budowaniu społeczności… więc dlaczego nie zaryzykować i zbudować grę od podstaw, korzystając z klocków LEGO? Ten MoC (ang. My Own Creation, pol. Moje własne dzieło) od AthleticSkylor088 zapewnia kreatywną kontrolę jak nigdy dotąd, pozwalając zbudować grę w sposób, jakiego wcześniej nie można było sobie wyobrazić.

Może Cie zainteresować też: Wypłyń na wody dobrej zabawy w „Catan Universe”

Opierając się na klockach LEGO zamiast konwencjonalnej planszy 2D, ta wyjątkowa konstrukcja pozwala przekształcić grę w mikrokosmos oparty na klockach, z detalami 3D, roślinami, polami, ludźmi, zwierzętami i wszystkimi szczegółami, których można oczekiwać od popularnej planszówki.

Piękno gry planszowej polega na tym, że pozwala nam zanurzyć się w głębię i szczegóły. AthleticSkylor088 nie określił szczegółowo, ile klocków wykorzystano w tej wersji, ale fakt, że można ją tak łatwo dostosować, oznacza, że można bawić się szczegółami, czynić je bardziej realistycznymi lub artystycznymi, a nawet zejść na głęboką wodę i zbudować wersję futurystyczną z biomami cyberpunkowymi. Chociaż byłoby to trochę za bardzo odbiegające od oryginału, fakt, że jest to możliwe (i że wygląda tak uroczo), sprawia, że ten model LEGO jest wyjątkowy.

„Osadnicy z Catanu” z klocków LEGO

Wiele elementów oferuje całe doświadczenie gry Osadnicy z Catanu, od dróg po cegły, drewno i zwierzęta

Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy natrafiamy na wersję LEGO grywalnej planszówki. Wielu konstruktorów LEGO MoC stworzyło wiele popularnych gier, takich jak szachy, Go, Scrabble, a nawet Monopoly… choć trzeba przyznać, że ta szczególna wersja Catana ma wyraźny urok.

Zobacz też: Grałbym w taką planszówkę HeroQuest od LEGO Ideas

Gra planszowa LEGO Settlers of Catan od AthleticSkylor088 jest obecnie dostępna na forum LEGO Ideas, gdzie fani i entuzjaści mogą nie tylko budować własne, unikalne konstrukcje LEGO, ale mogą nawet głosować na swoje ulubione.

„Osadnicy z Catanu” z klocków LEGO

Mając na koncie 2183 głosy w serwisie LEGO Ideas, Osadnicy z Catanu z klocków LEGO jest na dobrej drodze do zdobycia upragnionych 10.000 głosów, po czym zostanie poddany wewnętrznej ocenie przez zespół LEGO, a następnie, miejmy nadzieję, zamieniony w zestaw pudełkowy, z którego każdy będzie mógł skorzystać. Na projekt można głosowac jeszcze przez ponad 560 dni, ale po co czekać :)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: