Podejrzyj ptaszka w karmniku Bird Buddy!

Inteligentny karmnik dla ptaków powiadamia o przybyłym ptasich gościach, robi im zdjęcia i organizuje je w piękną kolekcję – taki ptasi kumpel!

Bird Buddy - inteligentny karmnik dla ptaków

Inteligentny karmnik dla ptaków Bird Buddy robi automatycznie fotki ptaków do kolekcjonerskiego albumu i identyfikuje swoich upierzonych gości za pomocą rozpoznawania AI wyglądu i wydawanych dźwięków. Karmnik łączy się z aplikacją mobilną, aby użytkownicy mogli zebrać doświadczenie przypominające grę i podjąć działania ochronne. Być w ostatnim czasie spędziłeś więcej czasu w swojej jadalni niż zwykle.

Być może zacząłeś zauważać dziką przyrodę, która często odwiedza Twoją okolicę, dzięki spacerom lub nowo odkrytej miłości Twojego dziecka do odkrywania podwórka.

Projekt Bird Buddy uruchomiony w zeszłym roku na Kickstarterze chce zabrac użytkowników w zupełnie nowy świat obserwowania ptaków z odrobiną rywalizacji znanej z Pokemon Go i odrobiną działań ochronnych. Ten inteligentny karmnik dla ptaków został zaprojektowany w celu identyfikacji gatunków ptaków za pomocą zdjęć lub dźwięku i łączy się z aplikacją mobilną, która dodaje każdy gatunek do Twojej osobistej kolekcji.

Karmnik dla ptaków to przezroczysty, ma napełniany pojemnik, który mieści do 3,8 filiżanki nasion dla ptaków i waży nieco ponad 1,1 kg (2,5 funta), gdy jest pełny. Jest wyposażony w kamerę, która wygląda jak inteligentny dzwonek do drzwi. Kamerka robi zdjęcia w rozdzielczości 5 MP i umżliwia podgląd wideo na żywo w rozdzielczości 720p z polem widzenia 120 stopni. Kamerę należy podłączyć do sieci Wi-Fi 2,4 GHz, aby otrzymywać powiadomienia mobilne za każdym razem, gdy wykryje ptasiego gościa.

Musisz je wszystkie złapać… to znaczy uchwycić na fotkach

W pewnym sensie obowiązuje tu mechanika znana z gry Pokemon Go. W rzeczywistości jednak nie łapiesz ptaków, ale zbierasz ich zdjęcia, aby uporządkować w aplikacji. Dane te przyczyniają się również do powstania platformy o otwartym kodzie źródłowym śledzącej migracje ptaków i ich populacje, aby wspomóc działania ochronne.

Tak, w tym dane o Twojej lokalizacji. Jeśli nie lubisz udostępniać tego typu danych, ten karmnik dla ptaków może nie być dla Ciebie. Znajomość lokalizacji karmnika pomaga bowiem ekologom śledzić populacje ptaków.

Rozpoznawanie ptaków po śpiewie i wyglądzie przez karmnik Bird Buddy
Rozpoznawanie ptaków po śpiewie i wyglądzie przez karmnik Bird Buddy

Sztuczna inteligencja wbudowana w aparat Bird Buddy ma rozpoznawać ponad 1000 gatunków ptaków. Szybkie wyszukiwanie w Google’u znajduje fakty z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej sugerujący, że na całym świecie może istnieć 18 000 gatunków.

Jeśli Twój pierzasty przyjaciel nie ma wyraźnego selfie lub klipu wideo w aparacie, nadal istnieje szansa, że ​​Bird Buddy go rozpozna. Mikrofon i sztuczna inteligencja aparatu są zaprojektowane tak, aby identyfikować ptaki według śpiewu, a także zdjęcia. Po zidentyfikowaniu ptaka odblokowujesz odznakę tego gatunku w aplikacji.

Obecnie cena Super Early Bird wynosi 189 USD (ok. 734 zł) za karmnik. Dodatkowe akcesoria obejmują uchwyt ścienny, uchwyt na płot lub uchwyt na słoninkę – każdy sprzedawany osobno. Karmniki dostępne są w kolorze niebieskim i żółtym.

Celem projektu Bird Buddy wystartowanie z wysyłką we wrześniu 2021 r. do wspierających projekt na Kickstarterze. Data wysyłki dla zamawiających ptasiego kumpla teraz to październik 2021 roku – w sam raz na zimowe dokarmianie ptaszków.

Więcej o kampanii dowiesz się na jej stronie w serwisie Kickstarter lub oficjalnej stronie projektu pod adresem mybirdbuddy.com.

Jak zawsze, należy pamiętać, że raporty dotyczące kampanii crowdfundingowych nie stanowią poparcia dla projektu ani jego twórców. Zanim wniesiesz wkład finansowy w jakąkolwiek kampanię, przeczytaj zasady serwisu crowdfundingowego – w tym przypadku Kickstartera – aby poznać swoje prawa (oraz zasady zwrotów lub ich brak) przed i po zakończeniu kampanii.

źródło: Bird Buddy | Kickstarter | Cnet