„Mary & George” na oficjalnym zwiastunie!

Ujawniono oficjalny zwiastun i datę premiery serialu Sky Original „Mary & George” z Julianne Moore i Nicholasem Galitzine’em w rolach głównych.

„Mary & George” serial Sky Original (2024)
„Mary & George” serial Sky Original (2024)

Sky opublikowało oficjalny zwiastun i zdradziło datę premiery spektakularnej, limitowanego serialu Mary i Jezry (tyt. oryg. Mary & George), w której występują nagrodzona Oscarem i zdobywczyni nagrody BAFTA aktorka Julianne Moore (Still Alice, Daleko od nieba) u boku Nicholasa Galitzine’a (Red, White & Royal Blue, Kopciuszek, Purpurowe serca) i Tony’ego Currana (Mayflies, Wysoki Sądzie). Wszystkie siedem odcinków limitowanej serii, zainspirowanych oburzającą prawdziwą historią, zostanie wyemitowanych w Sky Atlantic i serwisie streamingowym NOW od 5 marca 2024 roku.

Mary & George inspirowana jest oburzającą, prawdziwą historią Mary Villiers, która ukształtowała swojego pięknego i charyzmatycznego syna Jerzego, aby uwieść króla Szkocji Jakuba VI i króla Anglii (Tony Curran) i zostać jego wszechpotężną kochanką. Dzięki skandalicznym intrygom oboje zaczynali skromnie i stali się najbogatszymi, najbardziej utytułowanymi i wpływowymi graczami, jakich kiedykolwiek widział angielski dwór, a także najbardziej zaufanymi doradcami króla.

A biorąc pod uwagę, że pozycja Anglii na arenie międzynarodowej jest zagrożona ze względu na hiszpańską inwazję i uczestników zamieszek wychodzących na ulice, aby potępić króla, stawka nie mogła być wyższa. Gotowa nie cofnąć się przed niczym i bezwględna Mary wspięła się po szczeblach kariery, przekupywała polityków, współpracowała z przestępcami i wdarła się do serca establishmentu.

Mary and George to odważna psychodrama historyczna opowiadająca o zdradzieckiej matce i synu, którzy knuli, uwodzili i zabijali, by podbić dwór angielski i łoże jego króla.

Mary, zawsze najmądrzejsza osoba na salonach, nie była w stanie w pełni wykorzystać swojego potencjału, dopóki nie zauważyła okazji, aby wykorzystać żarłoczny apetyt króla na dobre wino, wspaniałe towarzystwo i wspaniałych mężczyzn. George, naiwnie piękny i charyzmatyczny, staje w centrum uwagi, gdy jego matka planuje ich pogoń za królem. Dzięki zuchwałym intrygom i uwodzeniu Mary i George wdzierają się do Dworu, by stać się najpotężniejszą rodziną w Anglii. Jednak w miarę jak Jerzy (George) będzie zyskiwał władzę, jego relacje z matką zostaną doprowadzone do granic możliwości. Jerzy musi udowodnić sobie, że można go zdefiniować nie tylko przez urodę. Musi pozostawić ślad w historii, bez względu na konsekwencje.

W obsadzie znaleźli się także się Nicola Walker (The Split, Unforgotten), Niamh Algar (The Wonder, Malpractice), Trine Dyrholm (The Legacy, Queen Of Hearts), Sean Gilder (Sherwood, Slow Horses), Adrian Rawlins (Living, Czarnobyl), Mark O’Halloran (Klub cudów, Cnoty), Laurie Davidson (Władcy powietrza, Guilty Party), Samuel Blenkin (Atlanta, Wiedźmin: Pochodzenie krwi), Jacob McCarthy (SAS: Rogue Heroes, Tragedia Makbeta) , Tom Victor (Zgoda), Alice Grant (Hymn w teatrze Almeida), Amelia Gething (Emily, Kompleks Amelii Gething), Mirren Mack (The Nest, Wiedźmin: Pochodzenie krwi), Rina Mahoney (Happy Valley, Cobra) i Simon Russell Beale (Śmierć Stalina, Strój).

Producentem serialu Mary & George jest Hera Pictures we współpracy ze Sky Studios. Serial został napisany przez D.C. Moore’a (Killing Eve, Temple) i zainspirowany książką faktu Benjamina Woolleya „The King’s Assassin”. Liza Marshall jest producentem wykonawczym Hera Pictures wraz z D.C. Moore, Oliverem Hermanusem i Julianne Moore. Hermanus („Living”, „Moffie”) pełni także rolę głównego reżysera serialu. Sam Hoyle jest producentem wykonawczym Sky Studios.

Mary & George będzie emitowany na Sky Atlantic w Wielkiej Brytanii, Irlandii, DACH i we Włoszech. STARZ posiada wyłączną dystrybucję w USA i Kanadzie. NBCUniversal Global Distribution obsługuje sprzedaż międzynarodową w imieniu Sky Studios. Nie wiemy kiedy pojawi się serial w Polsce, ale można się spodziewać, że będzie dostępny na SkyShowtime.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sky Group