Tajemniczy homeOS znaleziony w kodzie tvOS 17.4

W pierwszej becie systemu tvOS 17.4 znaleziono odniesienia, które sugerują, że w Apple trwają prace nad homeOS.

homeOS

W czerwcu 2021 roku Apple zamieściło dwa ogłoszenia o pracę, w których wspomniano o systemie homeOS, ale usunięto to określenie, gdy zostało zauważone przez media. Od tego czasu nie widzieliśmy żadnych oznak dotyczących homeOS, z wyjątkiem pierwszej wersji beta systemu tvOS 17.4, w której serwis MacRumors odnalazł pierwsze odniesienia do nowej platformy.

Na HomePodzie z 2018 roku w chwili premiery działała zmodyfikowana wersja systemu iOS 11, ale firma Apple przeszła na platformę tvOS w przypadku HomePoda, wraz z wydaniem oprogramowania HomePod 13.4. W ramach wysiłków mających na celu rozwój szerszej obecności inteligentnego domu, Apple może w przyszłości połączyć system tvOS i oprogramowanie HomePoda, potencjalnie zmieniając jego nazwę na homeOS.

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple aktywnie pracuje nad nowym inteligentnym wyświetlaczem domowym, który miałby konkurować z Echo Show, Meta Portal i Google Nest Hub. Mówi się, że inteligentny wyświetlacz domowy ma konstrukcję przypominającą iPada i jest wyposażony w kamerę do rozmów FaceTime.

Prawdopodobnie można go będzie zamontowany na ścianie i będzie służył jako centralna konsola dla produktów inteligentnego domu. Urządzenie może również być wyposażone w głośniki podobne do HomePoda, a jeśli produkt trafi do sprzedaży, może stać się częścią linii HomePodafirmy Apple.

Krążą także pogłoski o nowej generacji wersji HomePoda z wyświetlaczem na górze urządzenia, a produkt ten może pojawić się już w 2024 roku. System homeOS może odnosić się albo do powstającego domowego huba podobnego do iPada, lub HomePoda z wyświetlaczem, ale może tez dotyczyć zupełnie czegoś innego.

Funkcja SharePlay dla HomePoda dodana w tvOS 17.4 beta 1 to kolejna wskazówka na temat prac Apple’a nad HomePodem z ekranem. Aktualizacja dodaje kod QR do aplikacji Apple Music na telewizorze, który może zostać zeskanowany przez innych, aby rozpocząć sesję SharePlay bezpośrednio na urządzeniu. Podobną funkcję mógłby pełnić HomePod z wyświetlaczem.

Oczekuje się, że tvOS 17.4 zostanie publicznie udostępniony w marcu wraz z iOS 17.4, a termin jest bliski temu, kiedy Apple czasami organizuje wiosenne wydarzenia specjalne. Słyszeliśmy pogłoski o odświeżeniu iPada pod koniec marca, więc biorąc pod uwagę wzmiankę o homeOS w tvOS 17.4 i możliwe nadchodzące wydarzenie, być może nie będziemy musieli długo czekać, aby dowiedzieć się więcej o planach Apple dotyczących homeOS.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors