System „homeOS” wymieniony w ofercie pracy Apple’a

Na liście ofert pracy firmie Apple wspomniano system operacyjny „homeOS”, o którym nigdy wcześniej nie słyszeliśmy – czy Apple pokaże nową platformę podczas przyszłotygodniowego WWDC 21?

homeOS

Dostrzeżona przez programistę Javiera Lacorta oferta pracy Apple’a dla starszego inżyniera iOS w Apple Music wyraźnie wspomina o „homeOS” przy dwóch okazjach, obok innych systemów operacyjnych Apple, w tym iOS, watchOS i tvOS.

Będziesz mógł pracować z inżynierami systemowymi w Apple, poznając wewnętrzne działanie systemów iOS, watchOS, tvOS i homeOS oraz optymalizując kod pod kątem wydajności w sposób, w jaki tylko Apple jest w stanie to zrobić. Dołącz do naszego zespołu i pozytywnie zaskocz miłośników muzyki na całym świecie.

Zespół „Apple Music” Frameworks jest właścicielem stosu technologicznego, który umożliwia zintegrowane z systemem doświadczenie „Apple Music” na wszystkich naszych platformach mobilnych: iOS, watchOS i homeOS.

Co ciekawe, w ogłoszeniu o pracę wspomniano homeOS jako „platformę mobilną”, pozornie podkreślając go jako bardziej zbliżoną do iOS i watchOS niż do systemów takich jak macOS i tvOS, ale nie jest jasne, do czego miałby mieć zastosowanie,

System operacyjny może być po prostu rebrandingiem obecnego oprogramowania inteligentnego domu Apple’a, w podobny sposób, w jaki iOS dla iPada został przemianowany na iPadOS, a OS X został zmieniony na macOS lub potencjalnie zupełnie nowy system operacyjny.

Na początku tego roku Mark Gurman z Bloomberga skomentował, że Apple wciąż nie ma „strategii ujednolicenia” rynku Smart Home. Możliwe, że homeOS może być oprogramowaniem zaprojektowanym, aby przewodzić bardziej scentralizowanej strategii inteligentnego domu, być może ujednolicając audioOS HomePod i tvOS Apple TV. Mówi się, że Apple opracowuje połączone urządzenie Apple TV i HomePod oraz HomePod z ekranem. Na razie to, co dokładnie pociągnie za sobą homeOS, pozostaje czysto spekulacyjne.

HomeOS firmy Apple może zadebiutować już w przyszłym tygodniu podczas konferencji WWDC 2021, gdzie Apple ma ujawnić główne aktualizacje swoich systemów operacyjnych.

źródło: MacRumors