MedEasy łatwo przypomni starszym osobom o lekach!

MedEasy to przemyślana apteczka przeznaczona dla osób starszych, która ma pomóc seniorom w niezależnym zarządzaniu przyjmowanymi lekami.

MedEasy - inteligentna apteczka dla osób starszych

Podstawowym celem projektu MedEasy autorstwa Tarun Pahadiya jest stworzenie produktu, który będzie niezawodnym towarzyszem dla osób starszych, pomagającym im w efektywnym zapamiętywaniu, zarządzaniu i przyjmowaniu leków. Koncentrując się na rozwiązaniu problemu samotności panującej wśród samotnych seniorów, produkt ma na celu przyczynienie się do dobrego samopoczucia tej grupy demograficznej, która stanowi 5,7% seniorów w Indiach.

Zobacz też: Regularne korzystanie z internetu przez osoby starsze związane z mniejszym ryzykiem demencji

MedEasy przeznaczony jest przede wszystkim dla osób starszych, które mają problemy z prawidłowym przestrzeganiem pór przyjmowania leków ze względu na problemy z pamięcią lub ograniczoną aktywność motoryczną. Dotyczy to starszych członków rodziny, osób żyjących samotnie z problemami związanymi z zapominaniem oraz osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Innymi użytkownikami urządzenia mogą być opiekunowie, w tym pielęgniarki, młodsi członkowie rodziny, lekarze i pomocy z organizacji pozarządowych, którzy mogliby korzystać z MedEasy, aby wspierać głównych użytkowników.

Przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań rynku ujawniło kluczowe spostrzeżenia, podkreślając znaczenie przeciwdziałania degradacji sensorycznej wraz z wiekiem, monitorowania prawidłowego dawkowania leków, zmniejszania zależności od innych leków oraz tworzenia pozytywnego i angażującego procesu przestrzegania zaleceń lekarskich.

Ponadto osoby starsze często świadomie unikają przyjmowania przepisanych dawek, co wymaga przypomnień oraz łatwych mechanizmów uzupełniania i wydawania leku, jednak uważam, że mogłoby istnieć bardziej emocjonalne podejście do motywowania ich do przyjmowania przepisanych dawek, co można zbadać, a nie tylko przypomnienia, jeśli unikają ich celowo.

MedEasy - inteligentna apteczka dla osób starszych

Zainspirowany etosem Dietera Ramsa „mniej, ale lepiej” projektant zastosował minimalistyczny, funkcjonalny i ponadczasowy design. Prototyp przeszedł rygorystyczne testy, skupiając się na wysuwanych sekcjach dziennych, oburęcznym charakterze produktu i łatwości interakcji z otwieraniem schowków. Paleta kolorów odzwierciedla poranek, południe i noc, tworząc wizualnie urzekającą estetykę.

  • Wysuwane szufladki: mechanizm przesuwania pozwala użytkownikom bez wysiłku usuwać pojemniki, zmniejszając wysiłek fizyczny, zapewniając jednocześnie płynność.
  • Sterowanie fizyczne: Produkt zawiera minimalne, ale skuteczne fizyczne elementy sterujące podstawowymi funkcjami, zapewniające łatwość obsługi podczas korzystania.
  • Czysty projekt: zastosowanie prostego i spokojnego języka wizualnego w celu zminimalizowania złożoności wizualnej i promowanie przyjaznego podejścia w celu poprawy interakcji użytkownika z produktem.
  • Obsługa aplikacji: Dołączenie przyjaznej dla użytkownika aplikacji usprawnia zarządzanie lekami, zapewniając interfejsy do śledzenia leków, dawek i harmonogramów. Ta funkcja umożliwia zdalne monitorowanie i zarządzanie przez opiekunów, zapewniając terminowe przestrzeganie zasad i zmniejszając ryzyko błędów.
Przykładowy interfejs aplikacji mobilnej dla apteczki MedEasy
Przykładowy interfejs aplikacji mobilnej dla apteczki MedEasy

MedEasy to nie tylko apteczka – to kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia osobom starszym przejęcie kontroli nad schematem leczenia. Łącząc przemyślany projekt, najnowocześniejszą technologię i podejście skupione na użytkowniku, MedEasy przyczynia się do dobrego samopoczucia i niezależności seniorów, zapewniając, że mogą prowadzić satysfakcjonujące życie z pewnością siebie i spokojem ducha.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MedEasy | Yanko Design