„Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” od 30 stycznia w Crime+Investigation

Gypsy Blanchard jest jedynym udokumentowanym przypadkiem ofiary przeniesionego zespołu Münchhausena, która zabiła oprawcę, by się uwolnić. To pokazuje, jak desperacko chciała uciec od matki.

Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard

Tą historią żyły media na całym świecie. Gypsy Rose Blanchard spędziła wiele lat w atmosferze permanentnych kłamstw, manipulacji i terroru ze strony swojej matki, Dee Dee. Dziewczyna w końcu nie wytrzymała i w 2015 roku zaplanowała ze swoim chłopakiem morderstwo rodzicielki. Tuż przed zwolnieniem warunkowym pod koniec 2023 roku postanowiła opowiedzieć swoją historię. „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” od 30 stycznia 2024 roku o godz. 22:00 na Crime+Investigation Polsat.

Sprawdź także pozostałe styczniowe zapowiedzi: Co w styczniu 2024 roku na Crime+Investigation?

Gypsy Rose Blanchard przeżyła wiele lat cierpień i poniżeń z rąk dotkniętej zespołem Münchhausena matki. Lata tortur doprowadziły ją do ostateczności. Razem ze swoim chłopakiem, Nickiem Godejohnem w 2015 roku zamordowała matkę, a sprawa ta wstrząsnęła Ameryką i wywołała istną medialną gorączkę. Kobieta przyznała się do winy i otrzymała wyrok 10 lat pozbawienia wolności, ale została zwolniona przedterminowo w 2023 roku.

W tej opowieści nic nie jest jednak takie, jak się wydaje. Dee Dee dbała o utrzymanie wyidealizowanego wizerunku swoich relacji z córką, ale za zamkniętymi drzwiami kryły się tajemnice, które może ujawnić tylko Gypsy. Choć kobieta udzielała w przeszłości wywiadów, żaden z nich nie był taki, jak ten – po raz pierwszy jest gotowa opowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło. 

Program został nagrany tuż przed decyzją komisji o zwolnieniu warunkowym Gypsy Rose Blanchard z więzienia.

Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard

Twórcy programu mieli ekskluzywny dostęp do bohaterki, dzięki czemu będziemy mieli okazję usłyszeć nieopowiedzianą dotąd historię jej życia, tego, co doprowadziło do morderstwa jej matki, a także dowiemy się, co się z nią stanie w przyszłości.

Gypsy Rose Blanchard ujawni nowe fakty na temat cierpień, jakie musiała znosić z rąk własnej matki i psychopatycznej żądzy Dee Dee kontroli nad córką. Opowie także o próbach ucieczki i wcześniejszej nieudanej próbie zabójstwa matki i siebie. Nie zabraknie również historii o jej dynamicznej relacji z Nickiem Godejohnem. 

W programie wypowiedzą się także najbliżsi kobiety. Ojciec i macocha opowiedzą o utrudnionym kontakcie z Gypsy. Dziadek, kuzyn i wujek Gypsy również zdradzą, jak ta historia wyglądała z ich perspektywy. Jak ojciec Dee Dee zareaguje na oskarżenia o molestowanie? W dokumencie usłyszymy także wypowiedzi specjalistów, lekarzy i adwokata Gypsy.

Serial dokumentalny „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” będzie można oglądać we wtorki od 30 stycznia 2024 roku o godz. 22:00 na Crime+Investigation Polsat.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Crime+Investigation Polsat