Art Selfie 2 od Google’a z generatywną sztuczną inteligencją

Art Selfie 2 remiksuje selfie za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji, stając się płótnem, wehikułem czasu i paszportem na podróż pełną twórczych kulturowych odkryć.

Art Selfie 2 (Google)

Funkcja Art Slefie w Google Arts & Culture została uruchomiona w 2018 roku, i pomogła użytkownikom znaleźć sobowtórów w historii sztuki. Teraz, korzystając z mocy generatywnej sztucznej inteligencji, Art Selfie 2 ponownie pozwala stanąć twarzą w twarz z kulturą, odwiedzając światową sztukę, historię i kulturę, z użytkownikami w centrum.

Funkcja, która początkowo była prototypem rozwiniętym w ramach programu Artists in Residence, umożliwia zrobienie sobie selfie lub zdjęcia z przyjaciółmi i wybranie stylu, a następnie sprawdzenie, jak generatywna sztuczna inteligencja tworzy artystyczny obraz wokół twarzy, płynnie łącząc selfie z wybranym scenariuszem.

Zobaczcie, jak będziecie wyglądać wcielając się w odkrywcę wspinającego się na Everest, namalowani jako muza w ogrodzie Moneta lub odziani w sportową zbroję niczym odważny średniowieczny rycerz. Dzięki ponad 25 różnorodnym stylom i wielu innym, które zostaną dodane w przyszłości, Art Selfie 2 to paszport na podróż pełną kreatywnych poszukiwań i nauki.

Uczcie się podczas tworzenia

Art Selfie 2 to coś więcej niż tylko selfie warte udostępnienia. To także brama do poznawania kultury. Podczas generowania obrazu, dla każdego stylu otrzymujemy ciekawostki, a po transformacji można odkrywać powiązane historie, artefakty i wiele więcej — a wszystko to dzięki partnerom Google’a. Kliknij „czytaj więcej” na ekranie wyników, aby zgłębić kierunki artystyczne, okresy historyczne lub odległe miejsca, które zainspirowały Twój nowy wygląd.

Przykłady Art Selfie 2 od Google'a
Przykłady Art Selfie 2 od Google’a

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem sztuki, zapalonym historykiem, czy po prostu ciekawski, Art Selfie 2 ma coś dla każdego. Pobierz już dziś aplikację Google Arts & Culture na Androida lub iOS i znajdź Art Selfie 2 w zakładce „Graj”, aby rozpocząć remiksowanie i udostępnianie selfie. Nie zapomnij o hashtagu #ArtSelfie2.

Jeszcze jeden sposób na zabawę z generatywną sztuczną inteligencją

Wraz z premierą Art Selfie 2 Google udostępniło także Art Remix na całym świecie. Ta funkcja wystawi na próbę umiejętności tworzenia podpowiedzi (promptów) dla sztucznej inteligencji. Zobaczymy dzieła sztuki wraz z opisującym je tekstem, a naszym zadaniem będzie edycja tego opisu i wyobrażenie sobie dzieła z własnym, unikalnym akcentem.

Tworzenie promptów zachęca do wyobrażenia sobie sztuki za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji:

Tworzenie promptów w Art Remix
Tworzenie promptów w Art Remix

Funkcję Art Remix znajdziesz w zakładce „Graj” na stronie i w aplikacji Google Arts & Culture. Zacznij już dziś wprowadzać w życie swoje kreatywne pomysły – możliwości są nieograniczone!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Gogle