Konsola przenośna GDK Pixel tak wydajna jak starsze PlayStation?

GKD Pixel to nowa przenośna konsola do gier w metalowej obudowie. System jest kompaktowy, obsługuje Wi-Fi i podobno może bez problemu uruchamiać szeroką gamę gier wideo.

GDK Pixel - przenośna konsola do gier

Kompaktowy przenośny komputer do gier GDK Pixel kosztuje niecałe 90 dolarów – przynajmniej u jednego sprzedawcy. Do tego dochodzą również koszty wysyłki i dodatkowe koszty ceł związanych z importem. GKD Pixel jest również dostępny w różnych pakietach, na przykład z folią ochronną. Obecnie przedmiot jest nadal dostępny w przedsprzedaży, ale dostawa ma rozpocząć się jeszcze w styczniu 2024 roku.

Ingenic X1830 to stosunkowo nieznany procesor. Jednak 128 MB RAM wyraźnie pokazuje, że GKD Pixel nie jest systemem dla obecnych tytułów, a raczej ma emulować starsze platformy do gier. Według raportu można emulować platformy gier aż do PlayStation One, w tym różne wersje Game Boya, SNES i Mega Drive. Do rozgrywki dostępne są cztery przyciski akcji, pad kierunkowy i w sumie cztery przyciski po bokach.

Urządzenie, które mierzy zaledwie 80 x 56 x 18 milimetrów, wyposażone jest w 2,4-calowy ekran o rozdzielczości 320 x 240 pikseli – wątpliwe jest zatem, czy na tak małym ekranie uda się emulować bardziej skomplikowane gry.

Inne funkcje obejmują głośniki, ale dzięki złączu typu jack dźwięk można odtwarzać również przez słuchawki i prawdopodobnie w znacznie wyższej jakości. Bateria o pojemności 1300 mAh ma wytrzymać do czterech godzin i jest ładowana przez port USB typu C. Wreszcie, obudowa ze stopu metalu zapewnia wysoką trwałość.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck