Teraz stworzysz swoje naklejki w WhatsAppie

WhatsApp udostępnia narzędzie w swojej aplikacji mobilnej umożliwiające tworzenie niestandardowych naklejek do wysyłania na czacie.

WhatsApp Sticker Maker - narzędzie do tworzenia naklejek

WhatsApp ogłosił dzisiaj, że uruchamia nową funkcję w aplikacji pod systemem iOS, która umożliwia użytkownikom tworzenie, edytowanie i udostępnianie własnych naklejek. Dzięki tej nowej funkcji możesz zamienić swoje zdjęcia w naklejki lub spersonalizować istniejące naklejki. Nie musisz już przeciągać i upuszczać obrazów z galerii zdjęć ani używać aplikacji innych firm do tworzenia niestandardowych naklejek. Zamiast tego możesz tworzyć je bezpośrednio w aplikacji do przesyłania wiadomości należącej do Meta.

Zobacz także: Najnowsza beta WhatsAppa na iPhone’a ze zmianą koloru motywu

Możesz personalizować naklejki, korzystając z pakietu narzędzi do edycji WhatsAppa, obejmującego tekst, rysunek i możliwość nakładania innych naklejek. Gdy wyślesz niestandardową naklejkę, zostanie ona automatycznie zapisana w zasobniku z naklejkami, dzięki czemu będziesz mógł z niej skorzystać ponownie, kiedy tylko zechcesz.

Aby utworzyć naklejkę z obrazu, musisz zacząć od otwarcia zasobnika z naklejkami i wybrania ikony naklejki po prawej stronie pola tekstowego. Następnie wybierz opcję „Utwórz naklejkę” i wybierz zdjęcie ze swojej galerii. Następnie możesz spersonalizować swoją naklejkę, wybierając wycinek i dodając tekst lub inne naklejki, rysując na niej. Gdy skończysz, możesz wysłać naklejkę.

Jeśli chcesz edytować istniejącą naklejkę, musisz otworzyć zasobnik z naklejkami i długo nacisnąć naklejkę, którą chcesz edytować. Następnie należy wybrać przycisk „edytuj naklejkę”. Następnie możesz dostosować naklejkę według własnych upodobań i wysłać ją, gdy skończysz.

WhatsApp Sticker Maker - narzędzie do tworzenia naklejek

WhatsApp twierdzi, że nowy kreator naklejek, który jest już dostępny na WhatsAppie, zostanie wdrożony na urządzeniach z systemem iOS 17 lub nowszym w nadchodzących dniach. Nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie udostępniona użytkownikom Androida.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | TechCrunch