Wideozamek Tapo DL130 od TP-Link otworzysz iPhone’em lub Apple Watchem

Teraz dzięki obsłudze HomeKey nowa wersja zamka do drzwi Tapo DL130 współpracuje z większą liczbą systemów inteligentnego domu.

Wideozamek Tapo DL130 Smart Video Door Lock

Firma TP-Link zaprezentowała na targach CES 2024 nowy zamek wideo do drzwi Smart Video Door Lock Tapo DL130. Jest on zgodny z HomeKit firmy Aplle, obsługuje siedem metod odblokowywania i można nim sterować za pomocą Asystenta Google’a, Alexy i Siri. TP-Link nie zdradził jeszcze ceny ani konkretnej daty premiery, ale twierdzi, że opublikuje więcej informacji już wkrótce.

Zobacz też: Inteligentny Zamek i Klucze od Netatmo, wkrótce kupisz też w Polsce!

Wiadomo jednak, że do odblokowania zamka Tapo DL130 można użyć chipa NFC w iPhonie lub Apple Watchu. Siedem metod odblokowania obejmuje skaner linii papilarnych, wbudowaną klawiaturę i Apple HomeKey na iPhonie lub Apple Watchu. TP-Link twierdzi, że skaner linii papilarnych pozwala odblokować urządzenie w mniej niż sekundę i że zawiera również wbudowany czujnik drzwi, dzięki czemu można sprawdzić, czy są one otwarte.

Kamera Tapo DL130 filmuje w rozdzielczości 2K z polem widzenia 180 stopni. Posiada wbudowany reflektor umożliwiający kolorowe widzenie w nocy oraz głośnik, który może odtwarzać nagrane odpowiedzi odwiedzającym. Firma TP-Link wydała w zeszłym roku z podobny wideozamek do drzwi, chociaż ten działał tylko z platformami inteligentnego domu Google’a i Amazon.

Wideozamek Tapo DL130 Smart Video Door Lock
Wideozamek Tapo DL130 Smart Video Door Lock

TP-Link nie jest jedyną firmą oferującą wideodomofony — Lockly’s Vision Elite nie obsługuje Home Key i oferuje jedynie przeciętną wydajność wideo, ale poza tym jest dość solidnym urządzeniem. Eufy ma również zamek wideo. Żadne z nich nie obsługuje jednak HomeKit, dzięki czemu Tapo wyróżnia się wśród tego typu urządzeń dla inteligentnych domów pracujących w tym ekosystemie.

Tapo H500 Smart HomeBase z ekranem dotykowym
Tapo H500 Smart HomeBase

Nowe urządzenie Tapo jest częścią wielu zapowiedzi ogłoszonych przez firmę, które obejmowały nową kompatybilną z Matter Tapo H500 Smart HomeBase, która służy jako hub dla kamer Tapo, podobnie jak koncentratory HomeBase firmy Eufy. Koncentrator Tapo posiada 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć, podłączając dysk twardy lub dysk SSD o pojemności 16 TB. Firma twierdzi, że wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozpoznawania ludzi, zwierząt domowych i pojazdów za pomocą podłączonych do niej kamer Tapo.

Tapo H500 Smart HomeBase z ekranem dotykowym
Tapo H500 Smart HomeBase z ekranem dotykowym

Inne produkty inteligentnego domu zaprezentowane przez TP-Link na CES 2024 to:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TP-Link