Przezroczysty telewizor LG OLED T z bezprzewodową transmisją obrazu i dźwięku

Firma LG zaprezentowała na targach CES 2024 pierwszy na świecie bezprzewodowy, przezroczysty 77-calowy telewizor OLED.

LG OLED T
LG OLED T | fot. Billy Steele z Engadget

Firma LG co roku prezentuje na targach CES wiele nowych telewizorów, ale zazwyczaj są to bardziej tradycyjne telewizory z płaskim ekranem. W tym roku w Las Vegas firma prezentuje coś zupełnie innego, oprócz aktualizacji dla serii M i G. Firma odkrywa OLED T – pierwszy przezroczysty telewizor OLED z rozdzielczością 4K i technologią bezprzewodowej transmisji dźwięku i obrazu firmy LG. Urządzenie jest również wyposażone w ekran kontrastowy, który składa się w pudełko u podstawy, które można podnosić naciskając spód.

OLED T jest wyposażony w nowy procesor LG Alpha 11 AI, który zapewnia czterokrotnie większą wydajność niż układ poprzedniej generacji. Według firmy dodatkowa moc zapewnia o 70 procent większą wydajność graficzną i o 30 procent większą prędkość przetwarzania.

Model OLED T współpracuje z firmowym zestawem Zero Connect Box, który zadebiutował na ubiegłorocznym modelu M3 OLED, który bezprzewodowo przesyła obraz i dźwięk do telewizora. Podłączasz wszystkie swoje urządzenia do przesyłania strumieniowego i konsole do gier do tego urządzenia, a nie do telewizora.

W podstawie OLED T znajdują się głośniki skierowane w dół, które brzmią zaskakująco dobrze, a także kilka innych elementów. Dostępne jest również podświetlenie, ale można je wyłączyć, aby uzyskać w pełni przezroczysty wygląd. LG twierdzi, że telewizor będzie dostępny w wersji wolnostojącej, przeznaczonej do montażu na ścianie.

Na początku niektóre efekty wizualne na OLED T są nieco niepokojące. Na przezroczystym wyświetlaczu wydawało się, że piosenkarz faktycznie znajduje się w pomieszczeniu – oczywiście w miniaturowej formie. Oglądanie obiektów takich jak akwarium było nieco przyjemniejsze, a klipy filmowe były ostre i żywe. Firma LG umieściła także na ekranie OLED T pasek T-Bar, dodając na dole przypominającą chyron mieszankę wiadomości, pogody, tytułów piosenek i nie tylko, podczas gdy reszta ekranu pozostaje czysta.

Samsung zapowiedział także przezroczysty telewizor na targach CES 2024, ale tą wersją jest Micro OLED. On również wygląda jasno i ostro, ale nie wiadomo, kiedy będzie dostępny i ile będzie kosztować. LG nie mówi również o cenach, ale firma podała, że planuje sprzedaż telewizorów OLED w 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LG | Engadget