Serial „Emigracja XD” już dostępny w CANAL+

Od piątku 17 marca w serwisie CANAL+ online można obejrzeć premierowe 2 odcinki serialu „Emigracja XD”.

EMIGRACJA XD - serial CANAL+  (2023)

W serwisie CANAL+ online dostępne są już pierwsze dwa odcinki, z czego pierwszy za darmo, serialu komediowego Emigracja XD. Dodatkowo ci, którzy lubią śledzić szalone historie zza kulis, mogą posłuchać audiobooka Moja Emigracja XD, w którym Malcolm XD głosem Józefa Pawłowskiego opowiada swoje anegdoty z planu zdjęciowego – często równie absurdalne co fabuła serialu.

Przeczytaj również: Zajrzyj na plan serialu „Emigracja” od Canal+

Szalone kino drogi, wywrotowa komedia pełna absurdów, z galerią freaków od A do Z? To właśnie Emigracja XD w pigułce. Serial będący adaptacją bestsellerowej powieści najbardziej nieznanego człowieka w polskim internecie, Malcolma XD, opowiada historię dwóch ziomków, którzy opuszczają rodzinne strony i wyruszają na emigrację do Londynu.

Scenariusz z dużym dystansem zderza polską małomiasteczkowość z tak zwanym wielkim światem. Humor przekracza tu wszelkie granice, a kolejne pokolenie pisze własną historię emigracji – w której, dosłownie i w przenośni, co przystanek to odjazd.

Fani Malcolma XD ucieszą się na wieść, że kultowy autor przygotował dla użytkowników Empik Go słuchowisko Moja Emigracja XD. Charakterystycznym dla siebie pastowym językiem i głosem już wcześniej wcielającego się w postać Malcolma, Józefa Pawłowskiego (Belfer), opowiada o tym, jak został zmuszony wrócić do roboty w UK. Krowy utrudniające pracę na planie filmowym, tajemniczy grzybiarze i wyprawa po pubach, która kończy się przesłuchaniem przez ochroniarzy ambasad – jak przystało na tak szalony serial, historia zza jego kulis jest równie zabawna. Przygody Malcolma XD na planie filmowym dostępne są także w formie e-booka.

Premiera „Emigracji XD” to dla mnie niesamowite emocje. Sprzedaż praw do książki, kombinowanie jak przenieść tak niełatwą w adaptacji powieść na język filmowy, napisanie scenariusza, nakręcenie serialu, montowanie… Cały ten dwuletni proces obfitował w prawie tyle różnych perypetii, co mój przedwstępny wyjazd do roboty do UK. Można by o tym napisać kolejną książkę, ale wtedy ryzykowalibyśmy, że wpadniemy w jakąś pętlę literacką, bo pisanie jej też mogłoby wiązać się z jakimiś przygodami, również wartymi opisania. Dlatego, żeby uniknąć efektu sprzężenia zwrotnego, zdecydowaliśmy się opowiedzieć wam historię powstania tego serialu w formie audio.

— mówi Malcolm XD, współscenarzysta serialu i autor słuchowiska

W ekranizacji powieści EMIGRACJA XD w głównych bohaterów, Malcolma i Stomila, wcielili się Tomasz Włosok i Michał Balicki. Obok nich na ekranie pojawią się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Debbie Arnold, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek.

Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki (Klangor), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka (THE OFFICE PL). Producentem ze strony CANAL+ Polska jest Filip Bałdyga.

Oglądaj na CANAL+ online

Pierwsze dwa odcinki EMIGRACJI XD są już dostępne w serwisie CANAL+ online. Pierwszy odcinek dodatkowo można obejrzeć za darmo w serwisie CANAL+ online oraz na YouTubie.


Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Canal+ Polska