Jak włączyć lub wyłączyć historię linków na Facebooku?

Nowa funkcja historii linków jest obecnie wprowadzana stopniowo na całym świecie w aplikacji Facebook dla systemów Android i iOS.

Historia linków w aplikacji mobilnej Facebooka
Historia linków w aplikacji mobilnej Facebooka

Historia linków w aplikacji Facebook to lista stron internetowych odwiedzonych w przeglądarce mobilnej Facebooka w ciągu ostatnich 30 dni. Historię linków można w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć. Gdy historia linków jest włączona, wszystkie linki, które uruchomisz na Facebooku i które odwiedzisz w przeglądarce mobilnej Facebooka, zostaną w niej zapisane na 30 dni. Jednak linki odwiedzone w czatach w aplikacji Messenger nie są zapisywane w historii linków.

UWAGA! Funkcja jest wprowadzana stopniowo, więc może chwilę minąć, zanim zobaczysz ją w swojej aplikacji.

Gdy historia linków jest włączona, Facebook może wykorzystywać informacje dotyczące historii linków z przeglądarki mobilnej Facebooka do ulepszania spersonalizowanych reklam wyświetlanych na platformach Meta.

Gdy wyłączysz historię linków, zostanie ona od razu wyczyszczona i nie będzie już można zobaczyć żadnych odwiedzonych linków. Ponadto Facebook nie będzie zapisywać historii linków ani wykorzystywać jej do ulepszania reklam na platformach Meta.

Sprawdź też: Kto zapłaci za Facebooka bez reklam?

Gdy wyłączysz historię linków, zakończenie procesu usuwania może zająć Meta do 90 dni. Więcej informacji zawierają nasze Zasady ochrony prywatności.

Jak włączyć lub wyłączyć funkcję historii linków na Facebooku?

  1. Dotknij dowolnego linku w aplikacji Facebook, aby otworzyć przeglądarkę mobilną Facebooka.
  2. Dotknij ⋯ (menu z 3 kropkami) w prawym dolnym rogu, a następnie wybierz opcję Ustawienia przeglądarki. 
  3. Aby włączyć historię linków, przesuń przełącznik obok opcji Zezwól na historię linków, a następnie wybierz Zezwól, aby potwierdzić. 
  4. Aby wyłączyć historię linków, przesuń przełącznik do pozycji wyłączonej obok opcji Zezwól na historię linków, a następnie wybierz Nie zezwalaj, aby potwierdzić. 

Dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić, w swoich ustawieniach przeglądarki na Facebooku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Facebook